כתבה פרסומית וגרינווש - הצצה: החצר הירוקה של בית "האח הגדול"

פורסם: 11 בדצמ׳ 2011, 8:52 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 14 בדצמ׳ 2011, 12:38 ]

העונה הנוכחית של האח הגדול תהיה אקולוגית יותר. לפני שנכנסים לבית דיירים חדשים, אתם מוזמנים להציץ ולראות מה הם יגלו בחצר

nrg מעריב | 11/12/2011 15:32 
תגיות: עיצוב ירוק, חיים בירוק, האח הגדול 4 , גרינווש, greenwash
צילום באדיבות ''פשוט ירוק''
דשא ססינתטי ודק אקולוגי. נא להתנהג בהתאם צילום באדיבות ''פשוט ירוק''

האח הירוק: בעונה שעברה של תוכנית הריאליטי "האח הגדול" פגשו הצופים והמתמודדים את יו"ר מפלגת הירוקים בנתניה, רם פרייס סיטון. השנה החליטו בהפקת התוכנית לקחת את המסרים הירוקים כמה צעדים קדימה – בחצר הבית יוצבו, לרווחת המתמודדים והקהל בבית, שלל מוצרים ירוקים.

את עיצוב החצר הירוקה מבצעת חברת "פשוט ירוק", חברה המתמקדת בפתרונות עיצוב אקולוגים לגינה ולסביבת הבית. "התבקשנו להעניק לחצר הבית עיצוב בתפיסה מודרנית של שימוש בחומרי גלם ממוחזרים, מוצרים חסכוניים במים ואקולוגים", מסבירה נאוה קלי, אשת החברה.

צילום באדיבות ''פשוט ירוק''
אבני מדרך ודשא סינתטי. הוויכוח על התקציב יהיה ירוק יותר צילום באדיבות ''פשוט ירוק''

"אנו מקווים שפופולאריות התוכנית תביא להגברת המודעות אצל בעלי גינות לחשיבות של עיצוב אקולוגי ולרמת הגימור האיכותית שניתן להשיג בעזרתו", הוסיפה. לדבריה, העיצוב יעשה על בסיס מוצרי החברה המשלבים התחשבות בסביבה לצד עיצוב איכותי.

אז, מה נוכל לראות בעונת השידורים הנוכחית של האח הגדול, שצפויה לצאת לדרך בשבועות הקרובים?

דשא סינתטי: שימוש בדשא מלאכותי מעניק לגינה מראה ירוק, איכותי ומטופח לאורך כל השנה. הוא עמיד לשנים רבות ומגיע בדגמים שונים המשלבים גבהים וגוונים לפי הטעם האישי. בחירה בדשא מלאכותי מטיבה עם צריכת המים שלעומת דשא צומח חוסכת בכל שנה עד 3,000 קוב מים לדונם.

צילום באדיבות ''פשוט ירוק''
דק אקולוגי. יהיה קומפוסט בחדר האח הגדול? צילום באדיבות ''פשוט ירוק''

דק אקולוגי ואדני עץ: מדובר במוצר במראה דמוי עץ או בעצים שכבר נכרתו למטרה מסוימת ולאחר שסיימו את תפקידם עברו חידוש וטיפוח שיתאימו לעיצוב הגינה הביתית. דק אקולוגי הוא מוצר ידידותי לסביבה ומיוצר מפלסטיק ממוחזר יחד עם שיירי עץ גרוסים, שהם תוצר לוואי של תעשיית העץ. יחדיו הם יוצרים משטח חזק ועמיד לאורך שנים.

צילום באדיבות ''פשוט ירוק''
הדק האקולוגי. אלירז לא יזהה את החצר צילום באדיבות ''פשוט ירוק''
אבני מדרך ואבני חיפוי: מאפשרות לנצל את השילוב של עמידות האבן לתנאי חוץ אשר אינה זקוקה לתחזוקה או החלפה, זאת לצד תחושת הטבעיות שמעניק מראה דמוי העץ. לעיצוב באבני מדרך יש יתרונות על פני שביל בנוי וקבוע. אבנים אינן מחייבות את יישור הקרקע לפני הנחתן ואפשר להשתמש בהן לעיצוב הגן גם במקרה של הבדלי גבהים וכך לשמור על המראה הטבעי בגן. אם בעתיד יעשו שינויים בגינה אפשר להזיזן בקלות ממקום למקום. כיסוי הקרקע יכול להביא לחיסכון של עד 50% בהתאדות המים בהתאם לעובי החיפוי, מאחר והשמש אינה מכה ישירות באדמה הרטובה.

כתבות קשורות:
Comments