לא כיבינו את האור לשעה ביום כדור הארץ כי זה עוזר לסביבה, אלא כי זה טרנדי

פורסם: 14 במאי 2010, 0:41 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 17 באפר׳ 2014, 8:17 ]
הסביבה לא מעניינת אותנו, אלא מפריעה לנו כשהיא אינה נענית לצרכים שלנו
 
מאת:  עידו רוזנבלום
פורסם בעיתון ישראל היום בתאריך 30/4/2010
 
     צריך להודות - איכות הסביבה לא מעניינת אותנו. אכפת לנו מהסביבה אבל היא לא ממש מעניינת ואפילו קצת מפריעה לנו אחרת מדוע כל העולם ממש התרגז על הר הגעש באיסלנד? ההר הזה לא מבין שא   נחנו חברה שאוהבת וחייבת לטוס המון וכשמישהו משבש לנו את זמני הטיסות אנחנו ממש שונאים אותו.    הקפיטליזם ניכס לעצמו מזמן את כל מה שירוק ואנחנו אימצנו את הטרנד הזה בזרועות פתוחות: עכשיו במקום מאות שקיות חד פעמיות מפלסטיק שאני לא עושה איתן כלום יש לי בארון מאות שקיות רב שימושיות מבד שאין לי מה לעשות איתן.    הכל צבוע ירוק וזה מספיק מבחינתנו כדי למרק את תחושות האשמה על כמות הזבל העצומה שאנחנו משאירים אחרינו באשר נלך. בפעמים הבודדות שראיתי אנשים ממחזרים בקבוקי פלסטיק לתוך הכלובים הגדולים בפינות הרחוב הם תמיד עמדו שם במין עמידה מבוישת קצת כמו הרגע הזה שבדיוק הכספומט בלע לך את הכרטיס ואתה מנסה להסוות את הפדיחה אבל אתה יודע שכל התור ראה.    אם איכות הסביבה באמת היתה חשובה לנו לא היינו נוסעים במכוניות; לא היינו שופכים את כל הביוב שלנו לים; לא היינו בונים הר של זבל בפאתי כל עיר; לא היינו שמים אנטנות סלולריות על כל מטר אבל מה שמעניין אותנו זה אנחנו ומה שיגידו עלינו. אז בסדר כיבינו בשבוע שעבר את האור למשך שעה. אבל לא כיבינו אותו כי זה יעזור לסביבה אלא כי זה היה מגניב.
   לחשוב על איכות הסביבה מצריך יכולות מנטליות ואמפטיות גבוהות שיאפשרו לנו לראות את החיים בכדור הארץ בלעדינו. אם היתה לנו את היכולת כחברה אנושית לראות קדימה יותר משוטף פלוס שלושים השלום
  כבר היה קרוב יותר אבל אף אחד אינו מעוניין לחשוב על מותו למען האחרים; אנחנו חיים כאן ועכשיו וכאן ועכשיו הטבע לא ממש מעניין אותנו. הטבע אפילו בא לנו לא טוב. אם הטיסות היו מושבתות בגלל אירוע טרור היינו מקבלים את זה הרבה יותר בהבנה מאשר הר געש מקולל שאפילו מניעים פוליטיים אין לו.  
 
Comments