בעקבות חשדות לפרסום סמוי: "האיש הירוק" הוקפאה

פורסם: 29 בינו׳ 2012, 5:30 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 29 בינו׳ 2012, 5:32 ]

בעקבות הפרסום ב"הארץ" על "מחירון אייטמים" בתוכנית האקולוגית החדשה, היא לא תשודר עד לתום בדיקת הרשות השנייה

מאת אמילי גרינשטיין, 25/1/2012
 

ערוץ הבריאות וזכיינית ערוץ 2 "רשת" הודיעו היום (רביעי) כי הן מקפיאות את שידור התוכנית "האיש הירוק", עקב חשדות בדבר פרסום סמוי ואפשרות לרכישת אייטמים במסגרת התוכנית. גופי הרגולציה, הרשות השנייה ומועצת הכבלים והלווין החלו בבדיקת הנושא.

"האיש הירוק" היא תוכנית אקולוגית חדשה בהנחייתו של גדי סוקניק, ואחת מנותנות החסות שלה היא חברת כימיקלים לישראל. ביום שישי נחשף ב"הארץ" כי חברת ההפקה של התוכנית הכינה "מחירון אייטמים", והציעה לחברות לשלם בתמורה לסיקור במסגרת התוכנית.

הבוקר פנו תושבי ערד והסביבה מארגון "רוצים לחיות בלי מכרות" לרשות השנייה ולמועצת הכבלים והלווין בדרישה לפסול את התוכנית. "בסוף השבוע האחרון נדהמנו לגלות בעיתון 'הארץ' שהתוכנית החדשה 'האיש הירוק' בחרה לסקר בהרחבה, באופן מחמיא ונטול ביקורת את חברת כימיקלים לישראל, ואת חברת הבת שלה, רותם-אמפרט", כתבו תושבי ערד. "מתברר, כי אין מדובר כלל בתוכנית סוגה עילית. האנשים אותם פוגש סוקניק הם פשוט נציגיהם של החברות שמוכנות לשלם על כך אלפי שקלים לדקת שידור". 

בעקבות כך, ערוץ הבריאות לא ישדר את הפרק השלישי בתוכנית - ששובץ להערב - עד לתום בדיקת מועצת הכבלים. כמו כן, הפרק השני, שעתיד היה לעלות לשידור בערוץ 2 מסגרת שידורי "רשת" לא ישודר עד תום בדיקת הרשות השנייה.

מהרשות השניה נמסר: "בעקבות פניית הרשות השנייה ל'רשת', התוכנית לא תשודר וזאת עד לגמר הבירור ש'רשת' תבצע עם חברת ההפקה. תוצאות הבירור יועברו לידי הרשות השנייה. הרשות רואה בחומרה רבה התנהלות של הפקות בהן ישנה אפשרות לרכישת אייטמים ושידורם. הנושא נמצא במעקב ובטיפול ובכל מקרה של הפרה בתחום זה ינקטו צעדים חריפים לרבות הורדת תוכניות מהמסך".

ממועצת הכבלים והלוויין נמסר: "המועצה אוכפת ביד קשה את איסור הפרסום הסמוי בגופים המשדרים הנתונים לפיקוחה, ואף הטילה בשלוש השנים האחרונות קנסות בשווי של 1.3 מיליון שקלים בגין פרסומת סמויה בנושאים מסחריים דומים. אגף הפיקוח של המועצה יערוך בדיקה של התוכנית 'האיש הירוק"'.


מחירון האייטמים של "האיש הירוק". לחצו להגדלה

 

לכתבה בהארץ


כתבות קשורות:
 
Comments