ג'ירפות תופיע ב"שעת כדור הארץ"

נשלח 28 בפבר׳ 2011, 0:26 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 28 בפבר׳ 2011, 0:27 ]
הלהקה והזמרת קרולינה יופיעו באירוע המרכזי של "שעת כדור הארץ", שיצויין בישראל יומיים לפני שאר העולם. המופע מופק כמדי שנה, באמצעות אנרגיה מתחדשת
ynet, 27/2/2011

להקת "ג'ירפות" והזמרת קרולינה יופיעו בכיכר רבין בתל-אביב, במסגרת האירוע המרכזי והפתוח של "שעת כדור הארץ". המאורע יתקיים ב-24 במרס, כשעל הבמה תארח "ג'ירפות" את להקת הבובות "רד בנד". לכבוד האירוע תוציא "ג'ירפות" את השיר "כוח" כסינגל חדש, הלקוח מתוך אלבומה האחרון, "אין כניסה לפילים".

 

15 ערים בישראל יציינו גם השנה את אירוע "שעת כדור הארץ", במסגרתו נקראים התושבים, בעלי העסקים, מגדלי משרדים, מוסדות וארגונים לכבות את האור לשעה ובכך להסב את תשומת הלב הציבורית להשפעות של השימוש באנרגיה על אקלים כדור הארץ.

 

"שעת כדור הארץ"(Earth Hour), הוא קמפיין גלובלי המתקיים מזה חמש שנים במאות ערים ברחבי העולם ומבקש לרתום שותפים רבים ככל האפשר לכיבוי האורות למשך שעה אחת. הקמפיין נושא מסר לפיו כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לנקוט פעולה פשוטה, אפקטיבית ומשמעותית לחסכון בצריכת האנרגיה ולצמצם את הפגיעה באקלים כדור הארץ.

 

האירוע הוא בראש ובראשונה פרויקט חינוכי, שתפקידו הגברת המודעות לשמירה על הסביבה, על משאבי הטבע ועל איכות החיים של כולנו. במסגרת האירוע נערכות פעולות הסברה ייחודיות במערכות החינוך העירוניות, במרכזים הקהילתיים, בתנועות הנוער, במוסדות התרבות ובמקומות הבילוי.

 

השנה ישראל תקדים את העולם ביומיים, וכאמור תכבה את האורות לכבוד "שעת כדור הארץ" ב-24 במרס. המופע המרכזי מופק כמדי שנה, באמצעות אנרגיה מתחדשת: מתחם דיווש וגנרטור ביו-דיזל. משרדי הממשלה, הכנסת ובסיס הקריה יצטרפו לשעת כדור הארץ ויכבו את אורות משרדיהם לשעה.

 

האירוע נערך בתיאום ובשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל, משרד הביטחון וצה"ל, המשרד להגנת הסביבה וארגוני הסביבה "חיים וסביבה", החברה להגנת הטבע, קרן קיימת לישראל, עמותת "אדם טבע ודין" ועמותת "ישראל בשביל האופניים". חברת החשמל היא שותפה מרכזית בפרויקט וגם השנה אתר ynet ועיתון ידיעות אחרונות ילוו הקמפיין.


לכתבה באתר ynet

Comments