הסרט על הבית של כולנו I חינם

נשלח 14 במאי 2010, 8:43 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 14 במאי 2010, 8:51 ]

"קולנוע סביבתי זו המדיה הכי אפקטיבית לספר סיפור בצורה חוויתית ומעוררת הזדהות", אומר צור משעל, מנהל אקולנוע. אחד הסרטים הסביבתיים המדוברים ביותר שגרף לאחרונה תשבוחות הוא Home. החברה להגנת הטבע בשיתוף אקולנוע, מזמינה אתכם להקרנה ללא תשלום של הסרט, במסגרת כנס ירושלים לסביבה וטבע

HOME הסרט על ה'בית' של כולנו I שני 17.5.10 בשעה 17:15 > ללא תשלום

מאי 2010

זכייתו באוסקר של סרט התעודה הסביבתי 'אמת מטרידה' סימנה את פריחתו של הקולנוע הסביבתי. הסרט, בכיכובו של אל גור, הצליח לרתק מיליונים ברחבי העולם ולגרוף את פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר לשנת 2006. הצלחתו הביאה לעלייה ניכרת במספר יוצרי הקולנוע העוסקים בנושאים סביבתיים.

"קולנוע סביבתי זו המדיה הכי אפקטיבית לספר סיפור בצורה חוויתית ומעוררת הזדהות" מעיד צור משעל, מנהל עמותת אקולנוע, הפסטיבל הבינלאומי לקידום קולנוע סביבתי, "היוצרים עושים סרטים לפי המציאות שיש סביבם. מצד אחד זה מראה על התחזקות המודעות לנושאים הסביבתיים, אבל מצד שני זה גם סימן רע, שמראה על ההחרפה במשבר האקלים העולמי".

אחד הסרטים הסביבתיים המדוברים ביותר שגרף לאחרונה תשבוחות הוא Home של הבמאי הצרפתי יאן ארטרוס-ברטרנד, והוא יוקרן בהקרנה פתוחה לציבור במסגרת כנס ירושלים לסביבה וטבע שיתקיים ביום שני 17.5.10. דרך צילומי אוויר עוצרי נשימה מ-54 מדינות שונות, ממחיש הסרט את יופיו ואת רב גוניותו של כדור הארץ, החל מהיווצרות החיים, דרך שינויי האקלים, ועד למאמצים שעושים בני האדם כדי לתקן את הנזקים שגרמו לכדור הארץ. על פי הסרט, יש לנו פחות מעשור כדי לשנות את המגמה, להפוך למודעים למשמעות המלאה של הדרך בה אנו מנצלים את העושר של כדור הארץ, ולשנות את התבניות הללו של ההשמדה.

לדברי משעל "יש בסרט כמה דברים חדשניים: הוא מציג את כדור הארץ כ'בית', כשהגיבורים הם כדור הארץ ואנחנו. הסרט מצולם מלמעלה, ומקיף את כל העולם, עם התמקדות באזורים משמעותיים מבחינת משבר האקלים. היתרון הוא שהצילומים לא רחוקים מדי ועדיין אפשר להבין מהם מה ביכולתנו לעשות בכדי לשנות את המצב ולהשפיע לטובה על הסביבה".
 

כתבות קשורות:
Comments