מקצוע חדש לבגרות: מכוניות היברידיות

נשלח 24 בדצמ׳ 2011, 7:47 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 24 בדצמ׳ 2011, 7:48 ]

הצניחה במספר התלמידים במגמת הכימיה הובילה לפתיחת שיעורים מעשיים על כלי הרכב שמופעל באמצעות חשמל

עמרי מניב | 24/12/2011 13:44
תגיות: חינוך סביבתי,מכונית היברידית,כפר סבא (סביבה)
משרד החינוך אישר תחום חדש שתלמידים יוכלו לגשת לבחינת בגרות בו: מכוניות היברידיות. נושא זה יהווה שתי יחידות בבגרות המורחבת בכימיה, ויהיה אפשר לבחור בו בבתי ספר שיפתחו מגמה מתאימה.
מכונית היברידית. בקרוב בתיכון גלילי בכפר סבא
מכונית היברידית. בקרוב בתיכון גלילי בכפר סבא צילום: רויטרס
הצניחה בשנים האחרונות במספר התלמידים בלימודי מדעים, ובפרט בתחום הכימיה, עוררה את הצורך לספק נושאי לימוד אטרקטיביים יותר. במסגרת זאת, ובמקביל לזכייתו של פרופ' דן שכטמן בפרס נובל בכימיה, הוחלט על פתיחת מגמה ייחודית שתעסוק במכוניות היברידיות, נושא שנחשב "חם" ומשלב לימודים מעשיים.

במסגרת התוכנית ילמדו התלמידים על מאפייני המכונית, ירכשו ידע בנושאי אנרגיה, יבחנו את ההיבטים הסביבתיים של המכונית ואת היתרונות והחסרונות במעבר ממכונית הצורכת דלק למכונית חשמלית. כמו כן, הם יבצעו סיורים מודרכים במפעלים ויזכו לנסיעות מבחן. תיכון גלילי בכפר סבא נבחר להיות הראשון שיפעיל את המגמה הייחודית, ותלמידים רבים כבר נרשמו למגמת הכימיה בעקבות זאת.
"בשנה שעברה היו לי ציונים נמוכים ורציתי לעזוב את המגמה", מספר תלמיד המגמה, אופיר מקייטן, "אבל כששמעתי על התוכנית החדשה זה מאוד סקרן אותי והחלטתי להישאר".

ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, אמר למעריב: "אני שמח שבעיר שחרתה על דגלה את נושא השמירה על איכות הסביבה, ישנה תוכנית לימודים מיוחדת שהופכת את התאוריה למעשה.  כולי תקווה שתלמידי המגמה הייחודית יהפכו למדעני העתיד, שיסייעו בפיתוחן של מכוניות חשמליות ירוקות וחסכוניות".

כתבות קשורות:
Comments