הציבור מוטרד מענייני סביבה? לא ממש

פורסם: 11 במאי 2010, 7:24 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 11 במאי 2010, 7:26 ]

רק 7% מהציבור מוטרד באופן קבוע מענייני סביבה. כך עולה מסקר שנערך לקראת כנס "סביבה ירוקה". החדשות הטובות: לצעירים איכפת יותר

nrg מעריב | 10/5/2010 11:35
 
לכלוך בפארק הירקון. ענייני סביבה לא מטרידים את הציבור
לכלוך בפארק הירקון. ענייני סביבה לא מטרידים את הציבור צילום: אריק סולטן

רק לפני שלושה שבועות פרסם המשרד להגנת הסביבה, לרגל יום כדור הארץ, סקר שקבע שלרוב מוחלט מהציבור הישראלי חשובים נושאי השמירה על הסביבה. על פי הסקר, 98% מהציבור גם מבצע פעילות למען הסביבה. סקר גיאוקרטוגרפיה שמפרסם היום המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל בשומרון מציג תוצאות אחרות לגמרי. על פי ממצאי הסקר, רק שבעה אחוזים מן הציבור מוטרדים באופן קבוע מנושא איכות הסביבה.

על פי תוצאות הסקר, נושאי סביבה מעסקים יותר גברים. באופן מפתיע, דווקר, בעלי השכלה אקדמאית מתעניינים יחסית פחות באיכות הסביבה. החדשות הטובות הן שבני 18–34 מייחסים באופן מובהק חשיבות רבה יותר לנושא הסביבתי. באיזור חיפה והצפון, נושא איכות הסביבה מעסיק 9.2% מן הנשאלים, לעומת 2.3% בלבד באיזור ירושלים. מהסקר עולה גם ש-44% מן הציבור חושבים כי המשרד לאיכות הסביבה כשל בטיפול בבעיות הקשורות לאיכות הסביבה. זאת לעומת 22% שמאמינים כי המשרד הצליח בטיפול בבעיות אלו.

עוד עולה מהסקר כי 42% מן הציבור חושבים או בטוחים שיהיו מוכנים לרכוש מוצר ידידותי לסביבה בתוספת תשלום משמעותית, לעומת שיעור דומה של 46% שחושבים או בטוחים שלא ירכשו את מוצר ידידותי לסביבה בתוספת כזו. כמו כן, כמחצית מן הציבור (51%) יעדיף לרכוש דירה יקרה יותר הבנויה בשיטת הבנייה הירוקה, בהנחה כי בטווח הארוך דייר הבית יחסוך כסף. זאת לעומת שליש מהנשאלים שענו כי יעדיפו מחיר נמוך על פני בנייה ירוקה.

הסקר בוצע לקראת כנס "סביבה ירוקה" שיתקיים מחר (ג') באריאל. הכנס יתקיים בהשתתפות השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן. במהלך הכנס תתקיים תערוכה שבה יוצגו כ- 50 פרויקטים סביבתיים של הסטודנטים במגוון מחלקת ההנדסה, העיצוב והתקשורת.

לכתבה באתר nrg
Comments