תנו ללילך סונין לעבוד

נשלח 26 במרץ 2011, 14:03 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 14 במרץ 2013, 12:30 ]

באיחור של כמה עשורים, מינו בחדשות ערוץ 2 כתבת לענייני סביבה. לסונין וגם לנו מגיע יותר משתי דקות בסוף המהדורה

סופ
אביב לביא | 25/3/2011 10:36
תגיות: לילך סונין,תקשורת (סביבה)

איש עם זקן לבן, רכוב על חמור, נראה לאחרונה בפאתי נווה אילן: בחדשות ערוץ 2 החליטו שנושאי הסביבה מספיק חשובים כדי למנות כתבת במשרה מלאה (כמעט) - לילך סונין. עכשיו רק שייתנו לה לעבוד.

סונין. עיתונאית מוכשרת ומנוסה
סונין. עיתונאית מוכשרת ומנוסה צילום: יח''צ

אם ישראל מפגרת אחרי אירופה בשני עשורים מבחינת ההתפתחות הסביבתית, ערוצי הטלוויזיה המובילים שלנו תקועים 40-30 שנה מאחור. עולם המושגים של העורכים - לפחות כפי שמשתקף מבעד למהדורות - עדיין מזהה ירוק עם חיבוק עצים וגורס שנושאי סביבה ראויים, במקרה הטוב, להשתרך בירכתי המהדורה.

היעדרו של טיפול רציני ומקצועי בנושאי סביבה בידי עיתונאי/ת בכיר/ה צורם יותר ויותר במהדורות החדשות של השנים האחרונות. מה עוד צריך לקרות? תחנות כוח גרעיניות מחשבות להתפוצץ, הכרמל עלה בלהבות, ישראל נתונה במשבר מים עמוק זו השנה השמינית, ועליית מחירי המזון-שקשורה בין השאר להשתוללות האקלים-מרעידה את אמות הספים באגן הים התיכון, ובאולפנים אין עיתונאי בעל השקפת עולם סביבתית מנומקת שמסוגל להתבונן באירועים המכוננים הללו ולנתח אותם

עבור הצופים. גדודים של כתבים ופרשנים בתחום המדיני, הצבאי, הכלכלי והמפלגתי יש ויש; סביבה - יוק.

עכשיו נתנו את המפתחות לסונין, עיתונאית מוכשרת ומנוסה, ונותר רק לקוות שהליהוק החדש מעיד גם על גישה חדשה. כמו בכדורסל, לא מספיק להעלות שחקן בהרכב - צריך גם למסור לו מדי פעם. אם יזרקו לכתבת הירוקה עצם בדמות שתי דקות בסוף המשחק - סליחה, המהדורה - אפשר יהיה להסיק מכך שהעורכים אמנם מינו אותה, אבל הם לא באמת יודעים למה.

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
לילך סונין: "תחום איכות הסביבה לא בראש מעייניהם של העורכים"
Comments