פרסום נתונים מעודדים ביום כדור הארץ

פורסם: 25 באפר׳ 2010, 2:30 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 25 באפר׳ 2010, 2:34 ]
המשרד להגנת הסביבה פרסם סקר על היחס של הישראלים לסביבה
 
23/04/2010 מרלן-אביבה גרינפטר - אפוק טיימס
 
יום כדור הארץ בישראל לא צוין על ידי ניקיון חופים, חלוקת פרסים וכיבוי אורות, גם פורסמו נתונים שהם מעודדים לדואגים לסביבה

המשרד להגנת הסביבה פרסם סקר מעודד

יום כדור הארץ הייתה גם הזדמנות למספר גופים לפרסם נתונים מעודדים. כך המשרד להגנת הסביבה פרסם סקר הבוחן עד כמה הציבור "ירוק". מסתבר שתשובותיהם של הנשאלים (500 גברים ונשים בני 18 ומעלה) שהם לדברי מבצעי הסקר מדגם מייצג בהחלט משביע רצון. מבין הנשאלים, 95 אחוז ענו כי רואה בחשיבות את נושאי השמירה על הסביבה. השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן אמר אם היוודע תוצאות הסקר: "הסקר מוכיח כי הציבור בישראל רוצה בשינוי ההתנהלות של מקבלי ההחלטות בדאגתם לסביבה. הגיעה השעה להעלות את הנושא הסביבתי לראש סדר העדיפויות הלאומי".

רוב מוחץ מבין הנשאלים, 98 אחוז, ציינו כי הם מבצעים פעולות למען הסביבה, בעיקר מחזור בקבוקים, שמירה על הניקיון ומחזור נייר ועיתונים. לשאלה האם תהיו מוכנים להפרדה של פסולת בבתים, 93 אחוז ענו שכן. אם המדגם אכן מייצג נכונה את נכונותו של הציבור, הנה עוד פרה קדושה קורסת. לאורך השנה הטענה שלא לאמץ את דרכי ההפרדה הנהוגים בחו"ל התשובה של קברניטי המשק ברמה המקומית והארצית הייתה ש"הציבור הישראלי אינו בשל לכך". בינתיים הציבור הישראלי התבשל בפסולת של עצמו שהעלתה צחנה במזבלות פיראטיות וזיהמה את האקוויפרים שלו. הנשאלים היו מאוחדים בדעתם בנושא יעילות החינוך לסביבה, 93 אחוז מהם ענו כי הילדים בבית מהווים מנוע עיקרי לאימוץ דפוסי התנהגות סביבתיים יותר.

בנושא צרכנות ירוקה ואחראית לא הייתה הצלחה בין הנשאלים: 91 אחוז המשיבים אמרו כי הם נותנים העדפה בינונית עד גבוהה למוצרים ידידותיים לסביבה. מרבית המשיבים ציינו את המחיר הגבוה כחסם, אך היו גם שציינו כי התג על המוצר אינו ברור. כ-10 אחוזים השיבו כי אינם מאמין לחברות המייצרות.

Comments