פעולות ואירועי חינוך לסביבה בעיצומו של אביב

נשלח 2 באפר׳ 2011, 20:58 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 2 באפר׳ 2011, 21:03 ]

מחבקי העצים נחשבו פעם לתימהונים משוגעים לסביבה, היום משרד החקלאות ומרכז דע-גן משיקים מיזם מיוחד בגני הילדים: "חבק עץ – ילדי הגן עושים למען העצים" – האביב מביא עמו עוד פעולות חינוך

01/04/2011 מרלן-אביבה גרינפטר - אפוק טיימס
 
מחבקי עצים
ילדים מחבקים עצים_בגן עופר אילים במזרח ראשון לציון מנהלת הגן ספי שם טוב – צילום: באדיבות משרד החקלאות
השר להגנת הסביבה גלעד ארדן נוהג לתאר את השינוי שחל בנושא הסביבה במילים "לא עוד מחבקי עצים", המחשה לצדקת אמירתו ניתן למצוא בהחלטת משרד החקלאות ופיתוח הכפר בשיתוף עם משרד החינוך - מרכז דע-גן, המרכז הארצי לקידום מתמטיקה, מדע וטכנולוגיה בחינוך הקדם יסודי באוניברסיטת בר-אילן במיזם: "חבק עץ – ילדי הגן עושים למען העצים".

חינוך להגנה על העצים כבר בגן הילדים

פקיד היערות של משרד החקלאות שם לו ליעד להגן על עצי ועל כן הוחלט שהדרך הטובה ביותר לשמור על העצים היא חינוך הדור הצעיר – ילדי גן חובה וטרום חובה. במסגרת מערך הפעילויות שהחל לפעול במאות גנים בכל רחבי הארץ, לומדים הילדים על העץ מהשורשים ועד לצמרת, מודדים אותו, לומדים על חשיבותו כסביבת חיים ועל תרומתו לסביבה.

שרת החקלאות ופיתוח הכפר, אורית נוקד: "בכוונתי להבטיח שיותר ילדים יהיו מודעים לא רק ליופיים של העצים, אלא בעיקר לחשיבותם האקולוגית ותפקידם המהותי בשמירה על הסביבה הירוקה שלנו".

ישראל גלון, פקיד היערות של המשרד אומר: "עתיד העצים טמון בילדינו, ועתיד ילדינו תלוי בשמירה על העצים.

אירועי חינוך במשך האביב

בארגון חיים וסביבה מציינים שעם בוא האביב ורגע לפני הפסח אנרגיות חדשות של עשייה ממלאות את האוויר, שלושה אירועים. אלו פעילויות חינוכיות מתמשכות לקיימות בסימן היוםיום- איך שינוי גדול נוצר מפעולות פשוטות ויומיומיות של כולנו.

פרויקט "ילדים מובילים שינוי" של החברה להגנת הטבע, בו יתרחש אירוע ה"פלאש מוב" הגדול בעולם המבוצע על ידי ילדים!

אירוע נוסף הוא הכנס השנתי לחינוך סביבתי במערכת החינוך ייערך ב-13 באפריל במכללה האקדמית בית ברל, בין השעות 8:30-16:00.

וביום ה', 5 המאי הכנס השלישי לחינוך סביבתי וקיימות במחוז חיפה "עושים שינוי יום-יום - לקראת אורח חיים מקיים". האירוע מתקיים בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, עיריית חיפה והמדעטק (המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה), קק"ל והחברה להגנת הטבע.

לכתבה באפוק טיימס


כתבות קשורות:

29 סיבות לנטיעת עצים

ועדת שרים אישרה: אסור לכרות עצים בוגרים

איך מצילים עץ?

נעים להכיר: עצי הערים

חבקו עצים

Comments