סטודנטים יוצרים בגופם כתובת: "נוהגים אחרת בסביבה"

פורסם: 9 במאי 2010, 11:52 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 9 במאי 2010, 11:55 ]
סטודנטים במכללת אורנים לא חיפשו פרסום אישי, יחד הם יצרו כתובת אנושית וכמו בציורי נסקה, ניתן לקרוא אותה רק מן האוויר
 
07/05/2010 מרלן-אביבה גרינפטר - אפוק טיימס
 
אורנים
"נוהגים אחרת בסביבה" אומרים בישיבתם השקטה תלמידי מכללת אורנים – צילום: באדיבות מכללת אורנים
את דאגתם לסביבה הביעו הסטודנטים מכללת אורנים על ידי כך שייצרו כתובת אנושית הקוראת 'נוהגים אחרת בסביבה', בשטח הסמוך למכללה. הכתובת צולמה מהאוויר כחלק מאירועי היום הירוק שהתקיים ב-5 במאי במכללה האקדמית לחינוך אורנים בקרית טבעון. בנסקה שבפרו יצרו הקדמונים ציורי ענק שאותם ניתן היה לראות רק מן האוויר, כשהם עמדו על הצוקים הגבוהים שבסביבה.

קמפוס אורנים קיבל את ההסמכה של קמפוס ירוק על ידי המועצה להשכלה גבוהה והמשרד להגנת הסביבה. הקמפוס אכן נראה ירוק הן בחזות והן בעשייה, וכי היום הירוק הינו חלק מן העשייה החינוכית של המכללה.

חינוך לדורות הבאים

את הסיסמה הגתה סטודנטית לשנה ג' בחוג לחינוך מיוחד לגיל הרך.

כמו בכל שנה מקדישה המכללה האקדמית לחינוך אורנים יום אחד שכולו פעילות ירוקה.

השנה כאמור קראה המכללה לסטודנטים, למרצים, לתושבי הסביבה ולכלל המדינה 'לנהוג אחרת בסביבה'. במהלך הבוקר של היום הירוק התקיימה אף הופעה של אורי בנאי וניר פרידמן, שהוסיפו שיר ירוק לרפרטואר הקבוע שלהם.

הגן הבוטני שבתחומי המכללה מהווה משאב בלתי נדלה למגוון פעילויות לימודיות וחינוכיות בנושאי סביבה המשמש אתר למחקר בנושא טבע, מדע וסביבה.

גם תחבורה ירוקה במכללה

בבוקר היום הירוק השיק ארגון 'תחבורה היום ומחר' מערכת ברשת האינטרנט המיועדת לסטודנטים למציאת שותפים לנסיעה (קאר פול) במטרה להפחית את השימוש ברכב הפרטי ולעודד חלופות לטובת הכלכלה, החברה והסביבה בישראל.

לא רק מן האוויר תלמידי המכללה הם הראשונים, מכללת אורנים היא המוסד האקדמי הראשון בישראל אשר עובד בשיתוף 'תחבורה היום ומחר' למציאת פתרונות אטרקטיביים עבור הסטודנטים, כך שיגיעו אל הקמפוס באופן ידידותי לסביבה.

שמירה על הסביבה – גרעין לקיום

אחרי שצעדו ברגל עד לטבעון לפני כשנתיים ומחו על זיהום האוויר, ואחרי שקיימו הפנינג המוני בתחנת הרכבת הישנה של מושב אלראי וקראו לשימוש מוגבר בתחבורה ציבורית, קוראת השנה המכללה לסטודנטים, למרצים, לתושבי הסביבה ולכלל המדינה 'לנהוג אחרת בסביבה'.

נטלי פולק, דוברת אגודת הסטודנטים במכללת אורנים ציינה לקראת היום הירוק במכללה שהסטודנטים עושים יחד מאמץ להפחית את טביעת הרגל האקולוגית, באמצעות העדפה של תחבורה ציבורית, תחבורה לא ממונעת ונסיעה ברכב משותף.

"אנו רואים בשמירה על הסביבה את הגרעין לקיומנו. התפקיד שלנו, הסטודנטים, המחנכים לעתיד, לשמש דוגמא לכולם, ולכבד את הסביבה בה אנו חיים, בלי הסביבה – אין לנו בעצם חיים" אמרה פולק.

במשך השנה כולה, הנהלת המכללה, אגודת הסטודנטים והמגמה הירוקה פועלים רבות למען הסביבה, כמו חיסכון באנרגיה, במים, הטמעת המחזור, מאבק בזיהום אוויר, הפעלת תחבורה ציבורית, הקמת גינה קהילתית ועוד.

לכתבה באפוק טיימס

Comments