15 חודשים אחרי אסון פוקושימה: יפן חוזרת לאנרגיה גרעינית

פורסם: 1 ביולי 2012, 7:51 על ידי: Sustainability Org

הכור במחוז אוהי שבמערב המדינה חזר היום לפעול וגרר מחאות בכל רחבי יפן של אזרחים המתנגדים לשימוש באנרגיה גרעינית

מאת סוכנויות הידיעות, 1/7/2012
 

הכור האטומי באוהי, שנמצא צפונית לאוסקה, הוכן היום להפעלה מחדש וגרר גל של מחאות בכל רחבי יפן נגד השימוש באנרגיה גרעינית - כך דיווחה סוכנות הידיעות אי.פי. המוחים שהתאספו מחוץ לכור קראו "לא להפעלה מחדש", אך בסופו של דבר חזר הכור לפעילות אחרי 15 חודשי הפסקה.

זו הפעם הראשונה שבה הופעל מחדש כור גרעיני לאספקת חשמל ביפן מאז מארס 2011. אחרי רעידת האדמה והצונאמי שפקדו את המדינה בשנה שעברה, הוחלט לסגור את כל הכורים הגרעיניים במדינה לבחינה מחודשת של תקינותם ושל השימוש באנרגיה גרעינית, בשל האסון בפוקושימה שאירע לאחר הרעידה והוביל לדליפה חמורה של קרינה.

לפני כשבועיים, אישר ראש ממשלת יפן, יושיהוקו נודה, להפעיל מחדש שני כורים גרעיניים באזור אוהי במערב יפן. מובילי המחאה נגד הגרעין טוענים שהאסון הגרעיני שאירע בפוקושימה מוכיח כי הסיכון לא שווה מול התועלת שבהפעלתם.

יפן, שחלק גדול מאספקת החשמל שלה מתבססת על אנרגיה גרעינית, סבלה באחרונה ממחסור בחשמל בשל סגירת הכורים לפיקוח. הרשויות ביפן חששו כי המחסור בחשמל עשוי להוביל להפסקות חשמל בכל רחבי המדינה במהלך הקיץ. נודה אמר כי הפעלת הכורים מחדש חיונית לשיקום הכלכלה במדינה שעוד מתאוששת מהאסון של שנה שעברה.

לכתבה בדהמרקר

 
Comments