מחליפים נורה: בר-אילן תחסוך 15% מצריכת החשמל

פורסם: 16 במרץ 2012, 6:03 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 16 במרץ 2012, 6:03 ]

האוניברסיטה תחליף כ-15 אלף גופי תאורה בקמפוסים לגופי תאורה חסכוניים. החסכון הצפוי יעמוד על עשרות מיליוני שקלים

יעל דראל | 14/3/2012 10:45
תגיות: התייעלות אנרגטית,אוניברסיטת בר אילן
 
כמה חודשים לאחר פיילוט החיסכון באנרגיה שבוצע באוניברסיטת בר-אילן החליטה הנהלת המוסד להרחיב את שיתוף הפעולה עם חברת האנרגיה אסקו ישראל ולהחליף 15 אלף גופי תאורה בקמפוסים לגופי תאורה חסכוניים. מהלך זה צפוי לחסוך כ-15% מכלל צריכת החשמל באוניברסיטה.

הפיילוט שבוצע לאחרונה בבר-אילן כלל שדרוג של 1,300 גופים תאורה והביא לחיסכון של יותר מ-50% בצריכת האנרגיה. הפיילוט והפרויקט שיוצא כעת לדרך מבוצעים באמצעות המודל של אסקו, ובמסגרתו החברה עצמה משקיעה את כל הכסף הדרוש למהלך ההתייעלות - ומתחלקת עם הלקוח בחיסכון שמושג.
באסקו ציינו כי הפרויקט יימשך 10 שנים וצפוי לצמצם בכ-50% את צריכת האנרגיה של מערכות התאורה, שמוערכת בכ-15% מסך צריכת החשמל הכללית של האוניברסיטה. הוצאות האנרגיה של מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל נאמדות בכ-300 מיליון שקל בשנה, אולם בשל מחסור במקור תקציבי אין למוסדות יכולת  לממש את פוטנציאל החיסכון באנרגיה.

דן בר משיח, מנכ"ל אסקו ישראל, אמר כי "היעדר מענה מצד משרדי הממשלה לעליית תעריפי החשמל עבור מוסדות אלה גורם לביקוש גובר למודל. אנו צופים שבשנה הקרובה נכפיל את מספר הפרויקטים שלנו לחיסכון ולהתייעלות אנרגטיים בתחום החינוך".
 
Comments