גלעד ארדן: "הגז הוא צורך סביבתי וקיומי של מדינת ישראל"

פורסם: 28 בנוב׳ 2011, 4:20 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 28 בנוב׳ 2011, 4:21 ]
השר להגנת הסביבה חשף בוועידת האנרגיה כי משרדו מקדם פיילוט לשימוש בגז טבעי לתחבורה ציבורית
ליאור גוטמן 28.11.11, 12:40

"אף יישוב לא רוצה שהגז הטבעי ינחת ליד הבית שלו. לכל גוף ועיר יש היום את היחצ"ן שלו ואת וועד הפעולה שלו ולכל אחד יש טענות שונות עד כמה הגז יפריע לחייהם - לאלו יש נוף יפה (זכרון יעקב - ל"ג) לאלו יש צרכים של עיר מעורבת (פורדיס - ל"ג), אבל צריך להבין שהגז לא ינחת מהשמיים והוא צורך סביבתי וקיומי של מדינת ישראל" - כך אמר היום (ב') השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, בוועידת האנרגיה והעסקים שמתקיימת בכפר המכביה.

  

לדבריו, לפני שנה וחצי נעשתה טעות קשה בכך שהמדינה אפשרה ליזמים (נובל אנרג'י - ל"ג) לבנות את תוכנית המתאר שתקבע היכן להקים את מתקן הקליטה. החברה בחרה בזכרון יעקב מה שהפך לקמפיין כנגד בעלת השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה תחת הכותרת "לא להרוס את חוף דור", הוא המקום המיועד לכאורה לבניית מתקן קליטת הגז.
 
"היום יש תהליך יותר נכון", הדגיש ארדן, "המדינה מובילה את המהלך ואני אומר ומזכיר לכולנו - ישנה חשיבות לפתח את המערכת הארצית כולל כניסת גז נוספת לחופי ישראל. זהו צורך לאומי וסביבתי ואני מתכוון לעשות כל שביכולתי כדי לסייע לתהליך בדיוק כמו שעזרנו להביא את הגז למפרץ חיפה. הגז יחליף אנרגיות מזהמות בתעשייה ובעיקר תחבורה ציבורית במרכזי ערים".  

פיילוט תחבורה ציבורית על גז טבעי  

להפתעת הנוכחים, השר להגנ"ס ארדן חשף שמשרדו מקדם פיילוט לשימוש בגז טבעי לתחבורה ציבורית במרכזי הערים. מדובר במהלך שמקדמת קבוצת דלק יחד עם משרד התשתיות מזה כשנה וחצי, שארדן מבטיח לעזור לו להתרומם מעבר לדפי התכנון. "בגלל ההתנגדות של המשרד לביטחון פנים אנחנו מפספסים אפשרות להורדת זיהום אוויר במרכזי הערים ואני מקווה שנצליח לקדם את הנושא", אמר  

הבוקר פורסם על כוונה של בעלי "רציו", יגאל לנדאו וליגד רוטלוי, להפעיל מפעל לייצור אמוניה ברמת חובב בהשקעה של חצי מיליארד שקל. ארדן מזכיר שמשרדו מקדם תוכנית לאומית להעברת כלל מכלי האמוניה לאזור הנגב. "ראיתי את הפרסום על האמוניה .אם אפשר להקים מפעלים בדרום נוכל להגדיל את המרווחים בין אוכלוסייה למרכזי אמוניה", סיכם.
 

כתבות קשורות:
Comments