150 דולר לחבית דלק – רמת סבירות בינונית עד גבוהה

פורסם: 5 במרץ 2012, 0:19 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 5 במרץ 2012, 0:20 ]

חיים כהן, מנכ"ל קבוצת ניהול הסיכונים D&B: "כל פירמה ואדם פרטי, צריכים לקחת התייקרויות כאלו בחשבון בניהול הסיכונים שלהם ובחישוב סכומי הכסף הנזילים שעליהם להבטיח ולשמור בכל נקודת זמן"

דהמרקר אונליין, 27/2/2012
 
חיים כהן, מנכ"ל קבוצת ניהול הסיכונים D&B ישראל אמר הבוקר על מחירי הדלק כי "התייקרות מחירי הדלק מהווה סיכון שמתממש לצרכנים פרטיים ולפירמות. כל תחום, מוצר ושירות, כרוך בשימוש באנרגיה ולהתייקרות מחירי הדלק תהיה השפעה בכיוון של עליית מחירים והקטנת הסכום הפנוי לצריכה של כל אדם פרטי."

"תרחיש שבו מחיר הדלק יגיע ל-150 לחבית או מעבר לכך, הוא תרחיש אפשרי ברמת סבירה בינונית עד גבוהה. אחד הדברים שישפיעו על עלית מחירי הדלק הוא המצב הביטחוני והמתח שבין איראן ומדינות המערב ובין ספקיות הדלק הגדולות. כתוצאה מכך, תתרום עליית מחירי הדלק לעליית מחירים שאינה נובעת מהגדלת הביקושים אלא מהתייקרות עלויות הייצור וחומרי הגלם."

"כל פירמה ואדם פרטי, צריכים לקחת התייקרויות כאלו בחשבון בניהול הסיכונים שלהם ובחישוב סכומי הכסף הנזילים שעליהם להבטיח ולשמור בכל נקודת זמן. עליית מחירי הדלק איננה בעיה מקומית בלבד, אלא בעיה גלובלית המשפיעה על כל העולם באותה מידה".

עוד המליץ כהן לחברות הדלק הגדולות להגן על עצמן על ידי "ביצוע עסקאות עתידיות על מחיר הדלק, הגדלת מלאי הדלק ככל שניתן גל עוד המחירים ברמה בינונית, התייעלות מתמדת ומעבר לאנרגיה חליפית".

לכתבה בדהמרקר

 
Comments