מהפכת האנרגיה האמריקאית עלולה (עשויה) להעצר בגלל מחסור במים

פורסם: 13 במאי 2013, 12:37 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 13 במאי 2013, 12:38 ]

לפי מחקר של ארגון סרס, אזורים רבים בהם נערכים פרויקטים של הפקת גז מפצלים סובלים ממחסור במים

מאת סיון פינגולד, 2/5/2013

מהפכת האנרגיה הבאה עשויה להעצר בגלל מחסור במים. לפי מחקר חדש של ארגון סרס (Ceres) האמריקאי 47% מבארות הקידוח לגז ולנפט מפצלים נמצאות באזורים בהם קיים מחסור במים.

השיטה להפקת גז מפצלים מכונה שבירה הידראולית או פרקינג, והיא כוללת הזרמת מים עם כימיקלים בלחץ גבוה מתחת לפני השטח.

ארגון סרס הוא ארגון ללא מטרות רווח שמקדם קיימות בתאגידים. המחקר שערך הארגון בודק את ההיתכנות של קיום פרויקט ענקי כמו פרויקט הפצלים בכל רחבי ארה"ב וההשלכות שלו. ארה"ב מתכננת להגביר את הפקת הגז מפצלים שאפשרה להוריד בצורה דרסטית את מחיר הגז הטבעי במדינה וכן להתחיל לייצא גז.

המחקר כלל 25 אלף בארות קידוח נפט וגז מפצלים שפעלו בין 2011 ל-2012 ובמהלך התקופה מערך הקידוחים השתמש בכמות מים שווה לכמות בה משתמשים 2.5 מיליון אמריקאים בשנה (250 מיליארד ליטר). בקולורדו, 92% מאזורי הקידוח היו במקומות בהם נרשמה אספקת מים נמוכה, ובטקסס, שם נמצאו כחצי מאזורי הקידוח שנבדקו, 51% נמצאו באזורים עם אספקת מים נמוכה. אזור עם אספקת מים נמוכה הוא אזור בו 80% מהמים כבר נמצאים בשימוש הקהילה, התעשייה או החקלאות.

מ-2012 סובלת ארה"ב מבצורת שטרם הסתיימה. מרבית שטחי המדינה מוגדרים בתקופת בצורת וזו גרמה לעלייה של עשרות אחוזים במחירי התירס, החיטה והסויה, וכן לעלייה במחירי הסחורות.

לפי סרס, ארה"ב חייבת לפקח על נושא המים ולהבין את צרכי התעשייה בצורה טובה יותר אחרת לא תצליח להמשיך לפתח את הפקת הגז הטבעי מפצלים.Comments