תדיראן זכתה במכרז להתייעלות אנרגטית בבתי החולים

פורסם: 8 בנוב׳ 2014, 0:17 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 8 בנוב׳ 2014, 0:18 ]
הקבוצה תהיה אחראית על תהליך התייעלות ההוצאה של 11 בתי חולים על אנרגיה, המסתכמות כיום בכ-150-200 מיליון שקל בשנה. לצורך ביצוע הפרויקט הוקמה חברה משותפת של תדיראן עם החברה האיטלקית Prima Vera, המתמחה בתחום
ynet, 6/11/2014

תדיראן גרופ זכתה במכרז משרד הבריאות, ותהיה אחראית על מבצע התייעלות אנרגטית ב-11 בתי חולים בארץ. לצורך המכרז, חתמה תדיראן על הסכם שותפות עם חברת Prima Vera, חברה איטלקית המתמחה בתחום המכרז, והוקמה חברה משותפת בחלקים שווים. צפו בהודעת החברה לבורסה.

בין היתר יושקע בהחלפת התשתיות והציוד סכום של עד כ-100 מיליון שקל, ולתקופת הקמה והפעלה של 17 שנים. הוצאות האנרגיה של בתי החולים מסתכמות כיום בכ-150-200 מיליון שקל בשנה, המשקפות הוצאה מצטברת על אנרגיה כ-2.5-3 מיליארד שקל בתקופה של 15 שנים. מהלך ההתייעלות מחולק לשני שלבים. השלב הראשון יימשך כשנה, במהלכה יבוצעו מדידות צריכת אנרגיה, תכנון והקמת הפתרונות והמערכות להתייעלות אנרגטית, כגון מיזוג אויר, חימום, אוורור ומערכות תאורה. השלב השני, שיימשך למשרך 15 שנים נוספות, יהיה שלב ההפעלה ותחזוקה של המערכות להתייעלות אנרגטית שיותקנו בבתי החולים ברחבי הארץ.

טובי פישביין, סמנכ"ל הכספים והפיתוח העסקי של תדיראן הולדינגס: "לפני כ- 3 שנים הקמנו חטיבה לפתרונות אנרגיה מתקדמים, והתחלנו לעבוד על פרויקט בתי החולים. כשניגשנו למכרז ראינו בו הזדמנות להוביל פרויקט משמעותי במדינת ישראל, עם תשואות אטרקטיביות ולא פחות חשוב, זיהינו שוק בהתהוות עם פוטנציאל גידול משמעותי, המאפשר לתדיראן להפוך למובילה בו".

לכתבה באתר ynet
Comments