מיצג תאורה בתל-אביב: כמה חשמל אנו צורכים?

פורסם: 2 באוג׳ 2012, 8:14 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 2 באוג׳ 2012, 8:15 ]
מיזם תאורה ענק וייחודי שממחיש את צריכת החשמל בארץ, הוקם על ארובת תחנת הכוח ברידינג ויישאר שם למשך כל הקיץ. שר האנרגיה לנדאו: "מייצג מדד צריכת החשמל נועד להאיר את עיני האומה ולעיני האומה את בצורת החשמל"
ynet, 1/8/2012

רוצים לדעת כמה חשמל אנו מנצלים? החל מהערב (ד'), תושבי תל אביב והסביבה יוכלו לראות זאת בקלות: משרד האנרגיה והמים השיק מיזם ייחודי במסגרתו הוקם גרף ויזואלי של גופי תאורה, על גבי ארובת תחנת הכוח רידינג. הגרף ממחיש ומציג באופן שוטף את ניצול החשמל במדינה.   

ארובת רידינג מוארת (צילום: חן ליאופולד, באדיבות משרד האנרגיה והמים)
ארובת רידינג מוארת (צילום: חן ליאופולד, באדיבות משרד האנרגיה והמים)

 

המיזם, שהוקם על ידי אומן ומעצב התאורה גיל טייכמן, אמור להמחיש את ביקוש החשמל לעומת הספק הייצור בזמן אמת בארץ. גובהו של המיזם כ-100 מטר, רוחבו 6 מטרים והוא מורכב מ-4.5 ק"מ של פסי תאורת לד וכולל 270 אלף נוריות תאורה.  

המיזם יוצב על ארובת תחנת הכוח למשך 3 חודשים ואמורים לראות אותו גם בשעות היום. למרות זאת, במשרד האנרגיה מציינים כי הספק החשמל שלו צפוי להיות נמוך במיוחד ולעמוד על 9 קילו וואט - הספק השווה ל-4 קומקומים חשמליים.  

"מייצג מדד צריכת החשמל נועד להאיר את עייני האומה ולעיני האומה את בצורת החשמל", מסר שר האנרגיה והמים ד"ר עוזי לנדאו. "המיצג נבחר להיות הפרזנטור של קמפיין ההסברה לנושא, ולצד המידע שיכול כל הרואה אותו לקבל, יש לדעת כי כל מנורות המייצג הן מנורות לד חסכוניות בחשמל. המייצג מעיד כי גם חגיגה של אור גדול יכולה להיות חסכונית ויעילה".  

מימין לשמאל: סמדר בת אדם, ראש מטה שר האנרגיה והמים, יאשה חאין, משנה למנכ"ל חח"י,  אלי גילקמן, מנכ"ל חח"י, שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו, אלוף במיל' יפתח רון-טל, יו"ר חח"י (צילום: חן ליאופולד, באדיבות משרד האנרגיה והמים)
מימין לשמאל: סמדר בת אדם, ראש מטה שר האנרגיה והמים, יאשה חאין, משנה למנכ"ל חח"י, אלי גילקמן, מנכ"ל חח"י, שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו, אלוף במיל' יפתח רון-טל, יו"ר חח"י (צילום: חן ליאופולד, באדיבות משרד האנרגיה והמים)

לכתבה באתר ynet 

 
Comments