התייעלות אנרגטית תתוקצב במאות מיליוני שקלים

פורסם: 23 בנוב׳ 2010, 7:40 על ידי: Sustainability Org

צוות "90 הימים" בראשות מנכ"ל משרד האוצר, חיים שני, אימץ את עיקרי תוכנית הפיתוח למשק החשמל, אשר הוצגה על ידי משרד התשתיות, למעט ההצעה להקים שתי טורבינות שיספקו 400 מגה-וואט

רונית מורגנשטרן | 22/11/2010 17:24
תגיות: חברת החשמל, התייעלות אנרגטית, משרד האוצר

צוות "90 הימים", בראשות מנכ"ל האוצר, חיים שני, שהתבקש על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לבחון את צרכי משק החשמל לשנים הקרובות, הציג היום (ב') בפני שר האוצר ושר התשתיות הלאומיות את עיקרי מסקנותיו.

הצוות אימץ את עיקרי תוכנית הפיתוח למשק החשמל, אשר הוצגה על ידי משרד התשתיות בחודש אוגוסט האחרון. על פי התכנית, על מנת לעמוד בביקושים הצפויים לחשמל בשנים 2013-2015, יש צורך בביצוע מספר צעדים להגדלת ההיצע ולצמצום הביקוש.

הצעד הראשון על פי התכנית הוא השלמת בנייתן של תחנות הכוח שהחלה במסגרת תוכנית החירום בשנת 2008, ובנוסף הקמת יחידות נוספות לתוספת ייצור. עם זאת, הצוות החליט לדחות את ההמלצה להטיל על חברת חשמל להקים 2 טורבינות נוספות בהיקף 400 מגה-וואט כבר בשנה הקרובה.

על פי תכנית הפיתוח שאומצה, תושלם בנייתן של 3 תחנות כוח הפועלות על בסיס גז טבעי, מה שיגדיל את יכולת הייצור של חברת חשמל בכ-400 מגה-וואט. נציין, כי משרד האוצר מגבש המלצה על אופן מימון הקמת התחנות.

עוד הוחלט, על קידום "התוכנית הלאומית להתייעלות אנרגטית" אותה גיבש משרד התשתיות, על ידי ועדה שעיקרי המלצותיה יובאו להחלטת ממשלה בשבועות הקרובים. התוכנית תכלול תקצוב של מאות מיליוני שקלים בשנים הקרובות. בנוסף ייבחן שילוב יצרני חשמל פרטיים במשק החשמל בשנים 2013-2015, כתחליף לייצור על ידי חברת החשמל, לצד האצת שילוב של אנרגיות מתחדשות.

עוד הודיע צוות "90 הימים" כי הוא בוחן את המשמעות הכלכלית של שילוב פרויקט D בצד ההיצע במשק החשמל, המסקנות בעניין יוצגו לשרים ולממשלה עד תחילת ינואר 2011.

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
התייעלות אנרגטית וסיסמאות
Comments