האיטלקים נגד אנרגיה גרעינית

נשלח 14 ביוני 2011, 7:06 על ידי Sustainability Org

95% מהציבור האיטלקי הצביע נגד שימוש עתידי באנרגיה גרעינית. גרינפיס, מובילת המאבק: אנחנו מקווים שמדינות נוספות יצטרפו

nrg מעריב | 14/6/2011 11:34    
תגיות: איטליה (סביבה),אנרגיה גרעינית, גרינפיס
 איטליה מצביעה. ''לא לגרעין'' צילום: איי-פי
אחרי רעידת האדמה ביפן ולאחר שגרמניה הודיעה שתפסיק את הפקת החשמל הגרעיני, גם איטליה אומרת לא לגרעין: רוב מוחלט של הציבור, כ-95%, הצביע נגד שימוש באנרגיה גרעינית. משאל העם אתמול (ב') הוא השני בנושא, לאחר שב-1987 (לאחר אסון צ'רנוביל) כבר הצביעו בארץ המגף נגד אנרגיה גרעינית.

העם הצביע נגד עמדתו של ראש הממשלה, סילביו ברלוסקוני, שהתנגד בכלל לקיום ההצבעה. את המאבק נגד הגרעין הוביל ארגון גרינפיס. הם פעלו בסדרה של פעולות מחאה על מנת לשבור את שתיקת התקשורת בנושא.

הקולסאום. מחאה נגד הגרעין באיטליה צילום: איי-פי
 
"איטליה הפכה למדינה השלישית אשר החליטה על אי שימוש באנרגיה גרעינית", ציינה אמש, אסליהאן טומר, מנהלת קמפיין האנרגיה ושינויי האקלים בגרינפיס. "אנחנו מקווים שעוד מדינות יצטרפו בהקדם לשווייץ, גרמניה ואיטליה ויובלו את המגמה של קידום אנרגיות מתחדשות וחרם על טכנולוגיה גרעין מזהמת ומסוכנת".

לדבריה, כשממשלות נצמדות לטכנולוגיות שפג תוקפן, כמו דלקים מאובנים (פחם, נפט) וגרעין, הן לא רק מהמרות על עתיד כדור הארץ, אלא מבזבזות זמן יקר וכסף. "הפתרונות ליצירת חשמל נקי כבר כאן: אנרגיות מתחדשות בשילוב עם התייעלות אנרגטית מהוות כבר היום מענה לדרישות החשמל ומקומן עוד יגדל בהרבה", הוסיפה טומר.
 

Comments