הצעת חוק של ניצן הורוביץ: להאריך את שעון הקיץ

פורסם: 4 בספט׳ 2010, 22:36 על ידי: Sustainability Org
05.9.2010 צבי זרחיה

מאת צבי זרחיה וגיא גרימלנד

>> ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) גיבש הצעת חוק להארכת שעון הקיץ - אך היא תעלה לדיון רק בסוף 2010, ולכן לא תדחה את סיומו של שעון הקיץ הנוכחי. השנה, עקב המועד המוקדם של חגי תשרי, יחול שעון החורף בישראל כבר ב-12 בספטמבר - כחודשיים לפני ארה"ב - והשמש תשקע בשעה 17:49.

הורוביץ תובע להאריך את שעון הקיץ בהתאם לצורך האמיתי ולתנאים השוררים בישראל, ולא לפי שיקולים דתיים. לדבריו, "לשעון הקיץ חשיבות מיוחדת במאבק בתאונות הדרכים. השעה שבין שש לשבע בערב, היא שעה של עומס רב בדרכים עקב החזרה מהעבודה. יש חשיבות קריטית לשאלה אם בשעה הזו שורר אור או חושך".

לפי הצעת החוק של הורוביץ, שעון החורף יוחל ביום ראשון האחרון של אוקטובר, במטרה להתאים אותו לשעונים של מדינות רבות בעולם.

הורוביץ ציין כי "החלת שעון קיץ ברוב ימות השנה היא הדבר הנכון. זה נכון להרגלי החיים שלנו, חוסך חשמל רב ומגביר את התפוקה הכלכלית. אין שום היגיון בהחלת שעון חורף כבר בספטמבר - שבועות ארוכים לפני המעבר לשעון חורף בשאר המדינות, ובעיצומם של הימים החמים והארוכים".

הורוביץ הדגיש כי ההתנגדות של גורמים חרדיים לשעון הקיץ היא חסרת היגיון, שרירותית לחלוטין ופוגעת באוכלוסייה כולה - כולל בחרדים עצמם.

"חבל שגם השנה, בגלל הכפייה הדתית - אף שלא ניתן להבין את הקשר של הדת לעניין - שעון הקיץ שוב ייגמר עוד בטרם מתחיל הסתיו", אמר הורוביץ. "הגיע הזמן להפסיק להיכנע לתכתיבים חסרי היגיון, ולשים קץ לאיוולת הזו שעולה לנו עשרות מיליוני שקלים".

בינתיים העצומה שחולל יזם ההיי-טק שמעון אקהויז ממשיכה לצבור תאוצה, למרות שהיא עדיין רחוקה מהמטרה הסופית שלה: 300 אלף חותמים.

כ-90 אלף ישראלים חתמו על העצומה עד כה, והיא כרגע העצומה "החמה" ביותר באתר. העצומה זוכה לדחיפה מאסיבית מצד גולשים רבים שמשתפים את העצומה בעיקר טוויטר ובפייסבוק, ובשירותי אינטרנט אחרים.

רבים מהגולשים המפרסמים את דבר העצומה קוראים לגולשים ישראלים אחרים להפיץ אותה ברחבי הרשת, וכך זוכה העצומה של להחרמת שעון חורף לחתימות נוספות ולתוספת משמעותית של אלפי גולשים מדי יום.

לכתבה בדהמרקר


כתבות קשורות:

מדענים בפנייה לשר הפנים: שעון הקיץ בישראל קצר מדי

העצומה של אקהויז: "על אזרחי המדינה להתעלם מהזזת השעון ולהמשיך לפי שעון הקיץ"

יהירותו של המדען הראשי


Comments