אנרגיה ירוקה: עשר פרות לשרת אחד

נשלח 29 במאי 2011, 7:42 על ידי Sustainability Org

חוקרים בחברת HP הציעו פתרון מקורי, אקולוגי וסביבתי לאספקת חשמל למרכזי מידע: שימוש בגללי פרות. ההצעות לשיתופי פעולה מצד בעלי חוות ברחבי ארה"ב כבר זורמות

28.05.10 | 12:05  IDG
הצורך בצמצום צריכת האנרגיה במרכזי מידע דוחף ספקים לחקור מגוון פתרונות. מסמך מחקר חדש ממעבדות HP בוחן את השימוש בגללי פרות, כאלטרנטיבה ירוקה לאספקת חשמל. במסמך מחשבים החוקרים כי "חווה היפותטית של 10,000 פרות תוכל לייצר חשמל עבור מרכז נתונים של מגה-ואט - אנרגיה שתוכל להפעיל אלף שרתים".

בשלב זה מדובר ברעיון בלבד ששורטט על נייר בידי צוות פיתוח וטרם יצא לפועל כפרויקט. "עוד לא הגשתי בקשת רכש לפרות", ציין טום כריסטיאן, חוקר בחברה. ככל שההצעה של צוות החוקרים משכה יותר ויותר תשומת לב, הוסיף כריסטיאן כי מעבדות HP קיבלו כבר מספר הצעות לבניית חוות ניסוי. "התגובות היו ממש רציניות" הוא ציין

חומרים אורגנים נמצאים כבר עתה בשימוש בחוות לייצור אנרגיה באמצעות תהליך המפיק מתאן אורגני עשיר. המסמך שפרסמה HP בוחן כיצד ניתן להרחיב את אותו תהליך כך שיניע מרכז נתונים מלא. הנתון הבסיסי אליו התייחסו החוקרים מתייחס לכמות הצואה הממוצעת אותה מפיקה פרה. מגמה נוספת, המחזקת את ההתכנות לשימוש בגללים למקור אנרגיה למרכזי שרתים היא מעברם של מרכזי שרתים לאזורים כפריים, בעקבות הגדלת רוחבי הפס בתשתיות התקשורת והחסכון הכספי בערך הקרקע.

עם זאת, ישנם מספר אתגרים בהצעה, ולא רק בסוגיית חיבור פרות למרכזי נתונים. "מה הסיכוי לאסוף 10,000 פרות במקום אחד?" העירה אנג'י מק'אליס, יועצת סביבתי לחברת RCM, המייצרת מערכות הזנה. "חווה ממוצעת בארה"ב כוללת 1,000 פרות וחוות המכילות 5,000 פרות הן דבר יוצא דופן", ציינה. מק'אליס אמנם לא עיינה במסמך של HP, אך אמרה כי הערכות האנרגיה נשמעות לה נכונות, למרות שהתכנון אינו פרקטי. היא הוסיפה כי מקורות אורגניים נוספים להפקת חשמל למרכזי נתונים, כמו מזבלות או עודפים של חברות מזון, נבחנים גם הם.
 

כתבות קשורות:
Comments