מכללה ירוקה: הקמפוס הראשון שיתנהל באנרגיה חלופית

פורסם: 27 בפבר׳ 2014, 9:56 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 27 בפבר׳ 2014, 9:57 ]

הקמפוס של מכללת אורט הרמלין בנתניה יהיה הראשון בישראל שלא מתבסס על רשת החשמל הארצית בלבד. נשיא המכללה פרופ' גדי גולן: "זה מהלך פורץ דרך במובנים רבים"

יאיר קראוס | 27/2/2014 9:05
תגיות: אנרגיה חלופית,
המכללה האקדמית להנדסה אורט הרמלין בנתניה תהפוך בקרוב לקמפוס הראשון בישראל שלא מתבסס על רשת החשמל הארצית בלבד. את הפרויקט, שזכה לכינוי "קמפוס חכם", יובילו ויקימו הסטודנטים במכללה.
פרופ' גדי גולן, וסטודנטים במעבדות הטכנולוגיות של המכללה
פרופ' גדי גולן, וסטודנטים במעבדות הטכנולוגיות של המכללה צילום: המכללה להנדסה נתניה


מערכת ה"קמפוס החכם" שתוקם בהרמלין הינה העתק של מערכת שנבנתה במכון הטכנולוגי של אילינוי ((IIT. במסגרת היוזמה יחוברו כל מבני הקמפוס למקורות חשמל חלופיים ביניהם מערכות סולאריות (המפיקות חשמל מאנרגיית שמש), טורבינות רוח ומערכת הטענת רכבים חשמליים.

בנוסף, כל מבנה יחובר ל"מודד חכם" שינטר בזמן אמת את צריכת החשמל וישלח לראשי הפקולטות ולמי שמעוניין מסרונים עם היקף הצריכה שלהם וכיצד יוכלו לחסוך בחשמל. מעבר לחיסכון בחשמל, המכללה תוכל להתנייד בין מקורות אנרגיה שונים וכך למנוע קריסת מערכות כללית בעת הפסקת חשמל ממקור אנרגיה אחד.

לטובת השינוי הירוק יגויסו כל הסטודנטים וסגל בית הספר להנדסאים והסטודנטים מהמסלול האקדמי במכללה. כך למשל, תלמידי הנדסת החשמל יטפלו בהיבטים החשמליים והאלקטרונים, תלמידי הנדסת המכונות והמכטרוניקה יטפלו בטורבינות הרוח ותלמידי הנדסת התוכנה יטפלו במערכות ניהול האנרגיה ויבנו מערכת הגנה ממתקפות סייבר.

יוזם הפרויקט פרופ' גדי גולן, נשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט הרמלין, התייחס למיזם ואמר: "זה מהלך פורץ דרך, הוא מסמן את העתיד בו לקוח האנרגיה שהוא בעצם כל אחד מאתנו יהיה בו זמנית גם ספק האנרגיה. מבני ציבור כמו קמפוסים או קניונים יספקו את צרכי החשמל לעצמם". "יש כאן רווח עצום משלושה היבטים", מסביר גולן.

"הראשון הוא לסטודנטים עצמם שיכירו תחומי התמחות ומחקר חדשניים. השני הוא לחברות שיספקו את המוצרים שהמכללה תהיה עבורן שדה ניסוי לשיפור מוצריהן. השלישי הוא החיסכון של המכללה באנרגיה וחשמל והתרומה לסביבה".

לכתבה באתר nrg

Comments