ארדן עונה ללנדאו: ראש הממשלה לא נכנע לסיסמאות

פורסם: 21 באוג׳ 2010, 6:29 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 21 באוג׳ 2010, 6:33 ]

השר להגנת הסביבה תוקף בחזרה את שר התשתיות. "לנדאו גורר נושא מהותי אל המגרש הפוליטי". לטענת ארדן, שר התשתיות ממשיך לקדם תחנה פחמית במקום להתמודד עם כישלון משרד התשתיות

עדי חשמונאי | 15/8/2010 12:06
"עצוב לראות כיצד השר לנדאו מנסה לגרור נושא כה מהותי למשק ולחברה אל המגרש הפוליטי בשעה שמתנהל מאבק סביב שאלת אופן הקמת תחנת כח נוספת בישראל", אומר השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, בתגובה להתקפה של שר התשתיות, עוזי לנדאו, על ראש הממשלה שפורסמה הבוקר במעריב.

 
ארדן ולנדאו. סיבוב נוסף במאבק
ארדן ולנדאו. סיבוב נוסף במאבק צילום: ראובן קסטרו ויהודה בן יתח
לנדאו טען כי ראש הממשלה מתעניין יותר בליכוד מאשר במשק החשמל. "בהחלטת ראש הממשלה לא היה אפילו אבק של פוליטיקה ומי שאומר כך חוטא לאמת", טוען ארדן בתגובה. לדבריו, ראש הממשלה קיבל החלטה נכונה ואמיצה. במקום לקבל החלטה מיידית תחת לחץ של סיסמאות כמו 'מחסור בחשמל', ראש הממשלה החליט לקיים דיון מעמיק בנושא תוך התייחסות לכלל ההשלכות של נושא זה בהם ההשלכות הכלכליות, הבריאותיות והסביבתיות.

"השר לנדאו מתעקש להמשיך בהליכי תכנון של התחנה כתחנת כח פחמית, במקום להתמודד עם כישלון משרד התשתיות לאורך שנים בניהול משק החשמל. משרד התשתיות כשל לקדם את ההתייעלות האנרגטית במשק ואת שילוב האנרגיות
המתחדשות כחלק ממשק האנרגיה", טוען השר להגנת הסביבה. "השאלה היחידה היא האם נישען על תפיסות מיושנות ונקים תחנת כח באמצעות פחם מזהם הפוגע בבריאות התושבים, מזהם אוויר ופולט כמות אדירה של גזי חממה, או שנתקדם אל שאר מדינות המערב, נישען על מרבצי גז שניתגלו ונבנה תחנה המופעלת על הגז, שפגיעתה הסביבתית פחותה בהרבה".

כזכור, לפני כשבוע החליט ראש הממשלה להקים ועדה בראשות מנכ"ל משרד האוצר שתגבש המלצות לגבי משק החשמל ובפרט לגבי הקמת תחנת כוח פחמית נוספת באשקלון. זאת לאחר שהשר לנדאו ביקש להעביר בממשלה החלטה לאשר באופן מיידי הקמת תחנת כוח שתבסס על פחם באשקלון. החלטה שנדחתה עם הקמת הוועדה המיוחדת.
Comments