הכירו את הישראלי שידליק את מטה פייסבוק באנרגיה סולארית

נשלח 17 בנוב׳ 2011, 9:31 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 17 בנוב׳ 2011, 10:27 ]

פייסבוק תשתמש במערכת הסולארית שפיתח גלעד אלמוגי עבור מטה המשרדים החדש שלה בקליפורניה

4/11/2011, מאת גיא גרימלנד
 

חברת הקלינטק של ד"ר גלעד אלמוגי, קוגנרה סולאר (Cognera Solar) , תחל לספק בקרוב לפייסבוק את המערכת הסולארית שפיתחה. המערכת תותקן על גג החברה במטה המשרדים החדש במאונטיין ויו קליפורניה (Facebook’s Menlo Park campus fitness centre), וצפויה לספק למטה החברה מים חמים וחשמל סולארי.

זו לא הפעם הראשונה שפייסבוק משתמשת באנרגיה סולארית עבור משרדי מטה החברה, אבל זאת תהיה הפעם הראשונה שהקמפוס של פייסבוק יעשה שימוש במערכת משולבת שיוצרת כוח חשמלי וחום. המערכת שקוגנרה תיתן לפייסבוק תספק 60 אלף ואט חשמל וחום, מה שיחסוך 60% מצרכי הגז הטבעי של מרכז הבריאות של פייסבוק. המערכת תספק אנרגיה למכון הכושר, תאורה, מקלחות ומתחם הבריאות שעוצב מחדש של פייסבוק. האינטגרציה של המערכת תצא לדרך בסוף השנה.

Why Solar Cogeneration? from Stephen Harper on Vimeo.

"קמפוסים תאגידיים ומתקנים אחרים מבוססים בקהילה צריכים כמויות גדולות של מים חמים על בסיס יומי. השילוב הייחודי של קוג'נרה, של המים החמים ורכיבי החשמל, משלים זה את זה, מה שיוצר אופטימיזציה נוספת של הפלט האנרגתי וההחזרים" אמר אלמוגי.

אלמוגי היה מנכ"ל אפלייד מטיריאלס לפני שהקים את קוגנרה סולאר. בצוות ניהול הבכיר של החברה משמש רצון מורד כמנהל תפעול וסגן נשיא למו"פ. אחד הדירקטורים בחברה הוא ד"ר דן מידן (לשעבר נשיא אפלייד מטיריאלס), והמשקיע מאחורי החברה הוא וינוד קושלה מקושלה ונצ'רס.

"כשהכרתי את גלעד אמרתי לו שאכתוב לו צ'ק, ושהוא יחליט לבד מה הוא רוצה לעשות לאחר מכן", אמר בעבר קושלה על אלמוגי, בכנס שערכה לשכת המסחר ישראל-קליפורניה. "הוא יזם נהדר, שהולך לנצח לא משנה מה. הוא איש רציונלי שיודע לאן להוביל את החברה".

המערכת הסולארית של קוגנרה מספקת, לטענת החברה, פי 5 יותר אנרגיה מאשר מערכות פוטו-וולטאיות סטנדרטיות. היא משמשת לחימום מים ולאספקת חשמל. בין החברות המשתמשות כיום באנרגיה סולארית נמצאת גם גוגל.

"העבודה המשותפת שלנו עם מערכות קוגנרה מייצגת את ההשקעה הראשונית שלנו באנרגיה עבור מטה המשרדים החדש שלנו במנלו פארק", אמר ג'ון טנאנס, דירקטור לנדל"ן בפייסבוק.

לכתבה בדהמרקר


כתבות קשורות:
Comments