במקום בטר פלייס - יוסף אברמוביץ' יקים שדה סולארי ברואנדה

פורסם: 27 בפבר׳ 2014, 12:40 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 27 בפבר׳ 2014, 12:40 ]

היזם שהוביל לפני שנה את קבוצת סאנרייז לרכישת בטר פלייס (בעסקה שבוטלה לאחר מכן), מוביל בימים אלה קונסורציום בינלאומי להקמת השדה הסולארי הראשון במזרח אפריקה

מאת אבי בר אלי, 20/2/2014

היזם יוסף אברמוביץ', מי שהוביל לפני שנה את קבוצת סאנרייז לרכישת בטר פלייס (בעסקה שבוטלה לאחר מכן), מוביל בימים אלה קונסורציום בינלאומי להקמת השדה הסולארי הראשון במזרח אפריקה.

מדובר בתחנת כוח פוטו-וולטאית בהספק של 8 מגה-ואט, אשר תוקם בהשקעה של כ-85 מיליון שקל בכפר אגאהוזו-שלום שברואנדה, שאותו ייסדה אן היימן ז"ל, לטובת טיפול ביתומי מלחמת האזרחים במדינה.

יוסף אברמוביץ'
יוסף אברמוביץ'
צילום: אייל טואג

בפרויקט שותפים בין היתר קרנות מימון הומניטרי מטעם ממשלות ארה"ב, פינלנד, נורווגיה והולנד, והוא מובל על ידי החברה ההולנדית Gigawatt Global, בניהולו של אברמוביץ', אשר עומד גם בראש זרוע היזמות הסולארית אנרגיה גלובל, הפועלת בעיקר באפריקה (בגיבוי אמריקאי).

אברמוביץ', מחלוצי התעשייה הסולארית בישראל, הוביל לפני שבע שנים קבוצה של משקיעים אמריקאים להקמת חברת היזמות הסולארית ערבה פאוור, בשיתוף קיבוץ קטורה, שמכרה בחלוף שלוש שנים בלבד 40% מהמניות לקונצרן סימנס הגרמני לפי שווי של 37.5 מיליון דולר.

"באפריקה יש כיום 550 מיליון בני אדם שאין להם חשמל. הצמיחה הכלכלית בשווקים המתפתחים תלויה בגישה לאנרגיה בת-השגה וירוקה. מחירה של אנרגיה סולרית ידידותית לסביבה נמוך הרבה יותר מזה של אנרגיה המופקת מסולר. השדה הסולארי ישנה את כללי המשחק של האנושות והסביבה", אמר אברמוביץ'.

לכתבות בדהמרקר


Comments