גז טבעי? משק החשמל בארץ ימשיך לצרוך פחם

פורסם: 11 בדצמ׳ 2012, 6:21 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 11 בדצמ׳ 2012, 6:22 ]
חרף המאמצים המושקעים בהרחבת השימוש בגז טבעי - בכירי חברת החשמל הצהירו בכנס בנושא תמהיל הדלקים, שמשק החשמל בישראל ימשיך להישען על פחם בשנים הקרובות. יו"ר הדירקטוריון: "הפחם הוא צינור הגז השני שלנו"
בילי פרנקל, 11/12/2012

למרות כניסת הגז הטבעי - משק החשמל בישראל ימשיך להישען גם בשנים הקרובות על פחם. כך אמר היום (ג') יו"ר דירקטוריון חברת החשמל יפתח רון טל, בכנס בנושא תמהיל הדלקים של חברת החשמל שנערך בתל אביב.

את הכנס עורכת חברת הפחם הלאומית, חברה בת של חברת החשמל. בדבריו ציין רון טל, כי חרף המאמצים המושקעים בהרחבת השימוש בגז טבעי - הרי שהפחם ימשיך להוות עוגן משמעותי בתמהיל הדלקים ואספקת החשמל למשק הישראלי.  

"הפחם הוא צינור הגז השני שלנו", אמר רון טל. "הפחם מהווה מקור אנרגיה בייצור 40% מהחשמל המיוצר בעולם ונותר מקור אנרגיה אמין, זול ונפוץ לעוד מאות שנים". רון טל הוסיף כי מחיר הפחם עדיין אטרקטיבי בהשוואה לסולר ולמזוט, וכן התייחס להשלכות הסביבתיות ואמר כי "היום אנו יודעים כיצד להתמודד עם פליטות המזהמים הנפלטים בשריפת פחם". 

מנכ"ל חברת החשמל ‫אלי גליקמן, סיפר שרק בחודש האחרון, כ-70% מייצור החשמל נעשה באמצעות דלק הפחם. "הפחם מבחינתנו הוא מתחרה גם לגז הטבעי", אמר. "למדינה יהיה טוב יותר להמשיך ולהחזיק בפחם גם בשנים הבאות".  

המשנה למנכ"ל חברת החשמל ויו"ר דירקטוריון חברת הפחם יעקב (יאשה) חאין התייחס לכניסת הגז הנוזלי (LNG) לשוק האנרגיה המקומי ואמר כי הדבר משנה את כללי המשחק כפי שהיו מוכרים עד לכניסת גז הנוזלי. "כניסת הגז הטבעי תאפשר לגלות גמישות בגיוון סל הדלקים שלנו בימים בהם לא נקבל גז טבעי ממקורות קיימים", אמר. 


לכתבה באתר ynet

כתבות קשורות:
 
 
Comments