"טכנולוגיית השוק הסולארי פוגעת במשק"

נשלח 10 בנוב׳ 2011, 0:35 על ידי Sustainability Org

כך אומר שגיא דגן מהמועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה; "כל עלייה של דולר אחד במחיר הנפט משמעותה מיליארד דולר לאיראן"

יעל דראל | 8/11/2011
תגיות: אנרגיה סולארית
 
"האנרגיה הסולארית כיום מבוססת על טכנולוגיה סינית נחותה שלא תורמת הרבה למשק הישראלי ולא מביאה את החדשנות הסביבתית שאנו זקוקים לה" - כך אמר אתמול שגיא דגן, חבר במועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה.

דגן, שדיבר בכנס ירושלים לסביבה ולטבע של החברה להגנת הטבע, של משרד התשתיות ושל המשרד להגנת הסביבה, הוסיף כי יש להפחית את התלות העולמית בנפט לתחבורה. "כל עלייה של דולר אחד במחיר הנפט משמעותה מיליארד דולר לאיראן", אמר . "יש לכך השפעה גאופוליטית".

יו"ר הוועדה הלאומית לכלכלה, פרופ' יוג'ין קנדל, אמר בכנס כי יש לצמצם את הסבסוד שהמדינה מעניקה ליזמים הסולאריים. "עלויות ייצור האנרגיה ירדו ואין הצדקה לסבסוד גבוה".

דברי קנדל מצטרפים לפרסומים בדבר כוונת רשות החשמל לערוך שימוע ציבורי שמטרתו להפחית את התעריפים שהמדינה מעניקה למתקנים סולאריים בינוניים ב-22%, בנימוק שעלות המתקנים הללו ירדה ב-35% בשנים האחרונות. באשר לצריכת האנרגיה והזיהום אמר קנדל: "בהשוואה למדינות ה-OECD, מצבנו לא טוב.

אמנם אנחנו לא צורכים הרבה אנרגיה ליחידת תוצר, אבל בכל יחידת אנרגיה שאנחנו מבזבזים אנחנו פולטים הרבה זיהום". בכנס נשמעה ביקורת גם על קצב ההתייעלות האנרגטית בישראל. דן בר משיח, מנכ"ל אסקו ישראל המתמחה בהתייעלות אנרגטית, אמר: "כרגע הכל מסתכם בהרבה מאוד מילים, אבל במעט מעשים. לדבריו, צריכת החשמל בישראל מסתכמת ב-20 מיליארד שקל בשנה ופוטנציאל החיסכון הוא כ-4 מיליארד שקל בשנה".

לכתבה באתר nrg
Comments