מהפכת האנרגיה: ארה"ב חזרה להיות יצרנית הנפט הגדולה בעולם

נשלח 12 ביולי 2014, 0:05 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 12 ביולי 2014, 0:06 ]

דו"ח של בנק אוף אמריקה חושף: ארה"ב עקפה ברבעון הראשון של השנה את רוסיה ואת סעודיה הודות לזינוק בתפוקת הנפט מפצלי שמן

מאת בלומברג, 4/7/2014

ארה"ב עקפה את רוסיה ואת סעודיה והפכה ליצרנית הנפט הגדולה בעולם הודות לזינוק בתפוקת הנפט מפצלי שמן - כך מסר הערב (ו') בנק אוף אמריקה.

תפוקת הנפט הגולמי היומית של ארה"ב, כולל נוזלים שהופרדו מגז טבעי, עלתה ברבעון הראשון של השנה על 11 מיליון חביות - יותר מכל מדינה אחרת בעולם - כך על פי דו"ח שפירסם היום הבנק. ארה"ב הפכה למפיקת הגז הטבעי הגדולה בעולם בשנת 2010. סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA) הודיעה בחודש יוני האחרון כי ארה"ב היא היצרנית הגדולה בעולם של נפט ונוזלי גז טבעי.

"ארה"ב היא כעת יצרנית הנפט והגז הטבעי המובילה בעולם", כתב פרנסיסקו בלאנש, ראש מחלקת מחקר סחורות של בנק אוף אמריקה, בדו"ח. "מהפכת פצלי השמן האמריקאית שינתה בשנים האחרונות את פני כלכלת ארה"ב והכלכלה העולמית. מחירי אנרגיה נמוכים הם יתרון מפתח של כלכלת ארה"ב".

צילום: Eric Kounce TexasRaiser, וויקיפדיה ברשיון
צילום: Eric Kounce TexasRaiser, וויקיפדיה ברשיון
בתחזית האנרגיה העולמית שפירסמה IEA בנובמבר, העריכה הסוכנות כי תפוקת הנפט של ארה"ב עתידה לזנק ל-13.1 מיליון חביות ביום עד שנת 2019, ואז תתייצב. הסוכנות צופה כי ארה"ב תודח מתואר יצרנית הנפט הגדולה בעולם רק בתחילת שנות ה-30 של המאה הנוכחית. בלאנש ציין כי הצמיחה בתפוקה מחוץ לארה"ב היתה מתונה מכפי שצפה הבנק, והותירה עקב כך את מחירי הנפט העולמיים ברמה גבוהה.

לכתבה בדהמרקר
Comments