אובמה הציג תוכנית לצמצום יבוא הנפט לארה"ב בשליש עד שנת 2025

נשלח 30 במרץ 2011, 12:48 על ידי Sustainability Org

ארה"ב צריכה לשאוף לכך ש-80% מתפוקת החשמל שלה תהיה ממקורות אנרגיה שאינם נפט בתוך 25 שנה


נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הציג היום תוכנית לצמצום יבוא הנפט לארה"ב בשליש עד שנת 2025, במקביל להגדלת תפוקת הנפט והגז הטבעי של ארה"ב כמו גם של מקורות אנרגיה חלופיים.

ברק אובמה
ברק אובמה
צילום: אי פי

בנאום באוניברסיטת ג'ורג'טאון אמר אובמה כי ארה"ב צריכה לשאוף לכך ש-80% מתפוקת החשמל שלה תהיה ממקורות אנרגיה שאינם נפט עד שנת 2035.

"נשיאים ופוליטיקאים מכל גווני הקשת הפוליטית הבטיחו עצמאות בתחום האנרגיה אולם הבטחות אלו טרם מומשו", אמר אובמה. "מצב זה חייב להשתנות. איננו יכולים להמשיך לעבור לסירוגין מהלם לאדישות בסוגיית הביטחון בתחום האנרגיה, ולמהר להציע צעדי פעולה בכל פעם שמחירי הדלק עולים, ואז לשוב ולשקוע באדישות כאשר הם יורדים", הוסיף.

"עלינו לגלות ולייצר מקורות אנרגיה מתחדשים ונקיים יותר, ועלינו לעשות זאת במהירות", המשיך אובמה. "ארה"ב אינה יכולה להרשות לעצמה לבסס את ביטחונה ושגשוגה בטווח הארוך על משאב שצפוי להיגמר בסופו של דבר".

נאומו של אובמה בא על רקע עלייה של כמעט 80 סנט מתחילת השנה במחיר של גאלון בנזין בתחנות הדלק. בעת בחירתו של אובמה לנשיא בשנת 2008, היה היקף יבוא הנפט לארה"ב בהיקף של כ-11 מיליון חביות נפט ביום. היקף היבוא כיום הוא כ-9 מיליון חביות ביום.

לכתבה בדהמרקר
Comments