ישמור על האינטרס הסביבתי: שר התשתיות

פורסם: 23 בדצמ׳ 2010, 6:56 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 23 בדצמ׳ 2010, 7:00 ]

עוזי לנדאו הודיע כי יסכים למנות נציג סביבתי במועצת הנפט, המאשרת חיפושי נפט. מי ימנה את הנציג? שר התשתיות, עוזי לנדאו

אבי גרצמן | 22/12/2010 18:02
תגיות: מועצת הנפט,משרד התשתיות (סביבה)

סאגת מועצת הנפט נמשכת: שר התשתיות, עוזי לנדאו, הודיע הערב (ד') כי יסכים למנות נציג סביבתי למועצת הנפט. לדברי משרד התשתיות, הקריטריון למינוי יהיה השכלה אקדמאית בתחום איכות הסביבה, או לחלופין, לפחות חמש שנות ניסיון בתחום.

לנדאו.
לנדאו. "אין הדבר מצדיק נציג מטעם המשרד להגנת הסביבה" צילום: פלאש 90
תחילת הסיפור בהצעת משרד התשתיות לשנות את מבנה מועצת הנפט, שתפקידה לבחון מתן רישיונות וזכויות בתחום, ולהוסיף לה ארבעה נציגים (על תשעה החברים כיום) – שניים ממשרד האוצר ושניים ממשרד התשתיות.

בעקבות התנגדות המשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע הוסר השינוי מחוק ההסדרים והוחלט להמשיך לערוך בעניין דיונים בוועדת הכלכלה של הכנסת. הערב הודיע, כאמור, לנדאו כי יסכים למנות נציג סביבתי אחד מבין חמשת נציגי הציבור במועצה. אך לנדאו סירב להתחייב כי יהיה מדובר באיש המשרד להגנת הסביבה או נציג ארגוני הסביבה.

"תפקיד מועצת הנפט הוא לבחון מתן רישיונות וזכויות לפי חוק הנפט ואין הדבר מצדיק נציג מטעם המשרד להגנת הסביבה. כפי שבמועצת הגז הטבעי של רשות הגז אין נציג של המשרד להגנת הסביבה ולחילופין, במועצת רשות הטבע והגנים של המשרד להגנת הסביבה אין נציג של משרד התשתיות הלאומיות", טוענים במשרד התשתיות.

בחברה להגנת הטבע, שהובילה את המאבק לצד המשרד להגנת הסביבה, זועמים. "מדובר בספין של שר התשתיות", הם טוענים. "למרות העמדה המנומקת שנשלחה אליו אתמול על ידי החברה להגנת הטבע, בדבר הצורך למנות נציג של הארגונים הסביבתיים להרכב המועצה, כדי שייצג את כלל ארגוני הסביבה ולא את עמדתו הפרטית של השר, העדיף לבחור בדרך הקלה מבחינתו ולמנות נציג בעל 'רקע סביבתי' אשר נוח לו".

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
חצי בשורה לסביבה: נדחה השינוי במועצת הנפט
Comments