מעבר לקשת: ספינת גרינפיס החדשה יצאה לדרך

נשלח 17 באוק׳ 2011, 0:01 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 17 באוק׳ 2011, 0:02 ]

גרינפיס השיק בסופ"ש את ספינת הדגל החדשה של הארגון. הספינה, הידידותית לסביבה, תחצה בקרוב את האוקיינוס

nrg מעריב | 16/10/2011 11:32
תגיות: גרינפיס,מחאה סביבתית
"הריינבו וורייר 3" יוצאת לדרך. לוחמת הקשת בענן השלישית, ספינת הדגל החדשה של ארגון גרינפיס, הושקה בסוף השבוע. הספינה נבנתה ככלי שיט ידידותי לסביבה, "היא חסכונית בפליטות הפחם הודות לתרנים גדולים המאפשרים שימוש תדיר במפרשי רוח", מסבירים בגרינפיס.

צילום: גרינפיס
הריינבו וורייר 3, חסכונית בפליטות הפחם צילום: גרינפיס
 
"ספינה זו היא הכלי המושלם לנווט בו בתקופה זו של משברים סביבתיים וכלכליים", ציין מנכ"ל גרינפיס העולמי, קומי נאידו. "עם צוות של אנשים מכל העולם, הספינה תתעמת עם אלו הפוגעים בסביבה, תחקור ותחשוף פעילות הרסנית ופוגענית בטבע אך מעל הכל- תהווה מגדלור של תקווה
ואקטיביזם בכל מקום אליו תגיע".

בארגון מוסיפים כי "בנייתה של הספינה החדשה לא מומן מכיסה של אף חברה, מדינה או מפלגה אלא מאנשים פרטיים בלבד". הספינה החדשה תחצה בקרוב את האוקיינוס לעבר צפון ודרום אמריקה, לא לפני שתערוך סיור הערכה ותודה בחופי אירופה.
צילום: גרינפיס
''הכלי המושלם לנווט בו בתקופה זו של משברים סביבתיים וכלכליים'' צילום: גרינפיס
באוגוסט האחרון נפרדו בארגון מהריינבו וורייר 2, אשר הועברה לארגון פרנדשיפ, ארגון לא ממשלתי בבנגלדש המתמחה בטיפול רפואי ובסיוע חירום. הריינבו וורייר 1, הספינה הראשונה של הארגון, הוטבעה בשנת 1985 על ידי מרגלים צרפתים. ב-1989 הושקה מחליפתה, אשר השלימה בקיץ 22 שנות פעילות.
 
גרינפיס מציג: בניית הריינבו וורייר 3
בשנים הללו השתתפה הספינה במאות מאבקים סביבתיים. באוקטובר 2008, למשל, הגיעה הספינה לישראל והשתתפה בפעילות מחאה נגד הקמת תחנת כוח פחמית באשקלון. לפני כארבעה חודשים יצאה אולי לפעילות האחרונה שלה, כאשר יצאו מסיפונה פעילי הארגון במטרה לעצור קידוחי נפט בקוטב הצפוני.

צילום: גרינפיס

הספינה בדרך לאמריקה צילום: גרינפיס
 
Comments