חסר בית: דב הקוטב הגיע לתל אביב

פורסם: 13 ביולי 2012, 7:00 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 13 ביולי 2012, 7:01 ]

המלחמה להצלת הקוטב הצפוני מגיעה לישראל. דב הקוטב של גרינפיס, שהסתובב בתחילת השבוע בלונדון מופיע גם בסרט מקומי

עדי חשמונאי | 13/7/2012 10:12 
תגיות: הקוטב הצפוני, גרינפיס, דב קוטב
להציל את הקוטב: אחרי שחשפנו בשבוע שעבר את הסרטון החדש של גרינפיס שצולם ברחובות לונדון - כעת אנשי גרינפיס בישראל מציגים את אותו הסרט עם תוספות מקומיות. הדב המסכן, חסר אונים וחסר בית, מגיע גם לערי ישראל. הצלם הישראלי שנרתם למשימה הוא יונתן עומר מזרחי, לצד הצלם robert visser שצילם את הסרט בבריטניה. צפו:
 
בתחילת השבוע עלה הסרטון הראשון לרשת, עם המוזיקה של רדיו הד והקריינות של השחקן ג'וד לואו. בגרסה המקורית רואים את הדב, שנותר ללא בית כי הקוטב נמס, מסתובב לבד ומסכן בלונדון. בגרסה המקומית, אפשר לראות את הדב מבקר בתל אביב, סמוך לכותל, בנגב ואפילו בים המלח. 
כחלק מקמפיין המחאה העולמי נגד התוכניות של חברת Shell להתחיל בחודשים הקרובים קידוחי נפט ניסיוניים בקוטב הצפוני, יוצאים בימים אלה פעילי גרינפיס בישראל, בליווי "דב קוטב" ענק, להחתים את אזרחי ישראל על אמנה להצלת הקוטב הצפוני, וזו תעניק לחותמים עליה את התואר "מגני הקוטב".

דוכן בצורת קרחון כבר הוצב השבוע בתל אביב כדי לגייס כמה שיותר תומכים. שמותיהם של מיליון מגני הקוטב הראשונים ייקברו לדורות בקפסולה באדמת הקרח של הקוטב הצפוני. בשבת הבאה ‏(21.7‏) בשעה 10:00 יגיע דב הקוטב לספארי ויבקר את בני הדודים שלו הדובים. 
 
 
Comments