מספרי טלפון של פקחי רשות הטבע והגנים

נשלח 7 באפר׳ 2011, 10:09 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 11 ביוני 2019, 20:58 ]
מוקד ארצי לפניית אזרחים בכלל הנושאים בכל שעות היממה, 7 ימים בשבוע: 3639*
לדף 'צור קשר' באתר רשות הטבע והגנים לחצו כאן.
לדף הפייסבוק של רשות הטבע והגנים לחצו כאן.

בדף זה היתה מפה מפורטת של אזורי פיקוח ומספרי טלפון של פקחים, אולם התבקשנו על ידי מנהל מערכות המידע של רשות הטבע והגנים להסיר אותה בטענה שזהו "רכוש רשות הטבע והגנים" (אף שלדעתנו הלא משפטנית אין הדבר כך). גם כשהצגנו חלופות ממקורות אחרים התבקשנו להסיר אותם מהאתר:
קישור לדף מפת שליטה רשות הטבע והגנים 2016 באתר אוניברסיטת בן גוריון - הוסר לבקשת מנהל מערכות מידע ברשות הטבע והגנים.
קישור לדף פקחי רשות הטבע והגנים 2017 באתר 'נשבעים לחיים' - הוסר לבקשת מנהל מערכות מידע ברשות הטבע והגנים.
מידע זה, שהיה אמור לסייע למטיילים במצוקה לא יוצג באתר, מכיוון שהחלטנו לבחור את המלחמות שלנו, והצגת מספרי טלפון של פקחי רשט"ג אינה אחת מהן.

הקשר של רשות המים והגנים להתפרצות העכברת
אנצל את תשומת הלב של מנהלי רשט"ג לנושא שנמצא בתחום אחריותם ודווקא בו הם כשלו - זיהומים חוזרים ונשנים בנחלי הצפון.
על העכברת תוכלו לקרוא בדף שמרכז את מספר ידיעות נושא העכברת באתר רשות הטבע והגנים. בפוסט מתאריך 17.3.2019 נכתב כי הממשלה אישרה את תוכנית המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים להוצאת עדרי הבקר מערוצי הנחלים באגן הכנרת במטרה להפחית הסיכון למחלות זיהומיות בנחלי הצפון. בעקבות אירועי הקיץ האחרון, בו התפרצה מחלת העכברת בצפון, 637 מטיילים הגיעו לבתי החולים מחשש להידבקות, נרשמו 152 מקרי אשפוז בעקבות הידבקות, ונחלים רבים נסגרו מיד למטיילים בהוראת משרד הבריאות – כל זאת בשיאה של עונת התיירות והטיילות. כך, נגרמו נזקים כספיים כבדים לתיירות בצפון. להמשך קריאה...

נזכיר כי אנחנו בחודש יוני 2019, וגם השנה התגלו זיהומים בנחלי הגולן - חמישה נחלים ברמת הגולן נמצאו מזוהמים בבדיקות שערך משרד הבריאות. במג'רסה, בזאכי, בנחל אל על, ביהודייה ובנחל המשושים נמצאו רמות זיהום מעל לתקן המותר. במשרד הבריאות מנסים להרגיע ומדגישים כי לא מדובר בעכברת - אלא בזיהומים אחרים (נכון ל-4.6.2019). לכתבה באתר מאקו...

אחת הסיבות לזיהומים בנחלים היא שמים לא זורמים בהם בכמות שמספיקה לשטוף את מחוללי הזיהום. זה קורה מכיוון שלא יורדים מספיק גשמים ומכיוון שחלק מהמים נתפסים בקידוחי מים לפני שהם מגיעים לנחלים, ומופנים לצרכים שונים (צריכה ביתית, תעשייה, וטבע). אף שלא ניתן להאשים את רשט"ג בבצורת, הרשט"ג צריכה לוודא שלנחלים יוזרמו מים כדי שהם לא יתייבשו. לרשט"ג תפקיד, יחד עם רשות המים, בהפניית מים לנחלים במקום הפנייתם לחברות המים המינרליים. על רשות הטבע והגנים להתאמץ יותר ולדרוש מרשות המים שמי קידוחים לא יופנו לחברות שאורזות מים מינרליים בבקבוקי פלסטיק חד פעמיים (אחד ממחוללי הנזק הסביבתי הגדולים ביותר), ויפנו אותם לטבע ולצרכנים ראויים אחרים.


כתבות קשורות
דיווח באתר ynet על דוח מבקר המדינה בנוגע לרשות הטבע והגנים - לכתבה

Comments