עד 350: העולם מפגין למען הסביבה

נשלח 10 באוק׳ 2010, 5:54 על ידי Sustainability Org

פעילי סביבה בכל העולם מנצלים את ה-10/10 ליום מחאה ירוק גלובלי. הראשונים להפגין: אוסטרליה וניו-זילנד. וגם רכיבה למען נהר הירדן

סוכנויות הידיעות | 10/10/2010 13:02 
עשרות אלפים מכל העולם צפויים לצאת היום (א') ה-10/10/10 לסדרת פעולות מחאה במטרה לשכנע את מנהיגי העולם לפעול למציאת פתרון להתמודדות עם התחממות כדור הארץ. הראשונים שכבר הספיקו להפגין הם תושבי אוסטרליה וניו-זילנד. גם פעילי סביבה בארץ כבר הספיקו לפעול ולתעד את פעולותיהם ו-80 רוכבי אופניים ערכו מסע לאורך נחל חרוד אל נהר הירדן.

מטרת היום הזה, לדברי מארגני האירועי הבינלאומי, הוא להזכיר למנהיגי העולם שעליהם לפעול על מנת לפתור את משבר האקלים. "כל אחד יכול לעשות משהו, בכל מקום בעולם", אומר האיש שעומד מאחורי ארגון 350, ביל מקיבן. בין האירועים המתוכננים גם שורה של פעולות נטיעת עצים ברחבי ישראל. פרטים נוספים באתר 350.

למקיבן, סופר, אקטיביסט ואיש ששמו הולך לפניו בתנועה הסביבתית כבר שנים רבות, יש רעיון פשוט: ריכוז חלקיקי הפחמן הדו-חמצני באטמוספרה לא יעלו על 350 פר מיליון מולקולות אוויר. לפני שנה וחצי, לקראת ועידת האקלים בקופנהגן הוא הקים ארגון בשם 350, שמטרתו ליצור תנועה עממית בכל העולם שתיתן השראה למאבק אמיתי בהתחממות הגלובלית, תוך יצירת תחושה אמיתית של דחיפות, מתוך כוונה לשלוח מסר ברור למי שישב לשולחן הדיונים לגבי רצונו של הציבור.

הבחירה במספר 350 אינה מקרית. היא מתבססת על מחקרים מדעיים שאומרים שזהו שיעור הפחמן הדו חמצני באטמוספרה (מספר חלקיקים למיליון) שמהווה את הגבול העליון לחיים בעולם סביר, או כפי שהגדיר זאת ד"ר ג'ים האנסן מנאס"א, שביחד עם צוות חוקרים פרסם מחקר עדכני בנושא בתחילת 2008: "כדור דומה לזה שבו הציוויליזציה התפתחה". אגב, נכון להיום אנחנו חיים בעולם שבו השיעור הזה עומד על 390 חלקיקים למיליון. לא בדיוק מעודד, אבל אפשר להסתכל על זה כמו כולסטרול או משקל יתר - אפשר להוריד את זה עם האמצעים הנכונים.
צילום: איי-אף-פי
הדרישה: לעבור לאנרגיות נקיות. הפגנת 350 באוסטרליה צילום: איי-אף-פי
צילום: איי-אף-פי
אוסטרליה. מפגינים למען הסביבה צילום: איי-אף-פי
צילום: סיוון סתווי
אירועי 350 בנהר הירדן צילום: סיוון סתווי
צילום: איי-אף-פי
אירועי 350 בניו זילנד צילום: איי-אף-פי

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
עד 350ppm: לעצור את הפחמן
סופ"ש 350: העולם מפגין לקראת ועידת קופנהגן
Comments