דרושים: מצטיינים ירוקים

נשלח 19 בינו׳ 2011, 4:15 על ידי Sustainability Org

תחרויות הגלובוס הירוק של חיים וסביבה ופרס פראט של מרכז השל יצאו לדרך. מכירים פעילים, ארגונים או אנשי תקשורת ירוקים במיוחד?

nrg מעריב | 18/1/2011 17:05
תגיות: הגלובוס הירוק, פרס פראט, חיים בירוק

האוסקר הירוק שוב יוצא לדרך. חיים וסביבה, ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, יעניק בפעם השמינית אות "הגלובוס ירוק" לפעילות סביבתית מצטיינת. במרכזה של התחרות  השנה יעמדו האנשים שהצטיינו בהובלת תהליכים של שינוי למען הסביבה בפעילות ציבורית, עסקית או התנדבותית. בתחרות יוכרז גם על "הגלובוס השחור" – ציון גנאי המוקיע את הגורם שפגע השנה באופן מיוחד בסביבה.

פרס הגלובוס הירוק 2010
פרס הגלובוס הירוק 2009
פרס הגלובוס הירוק 2008
פרס הגלובוס הירוק 2007
פרס הגלובוס הירוק 2006

אל גור. מועמד ראוי?
אל גור. מועמד ראוי? צילום: רויטרס

לדברי נאור ירושלמי, מנכ"ל חיים וסביבה, סדר היום הסביבתי הולך ומופנם במגזרים השונים, ובעיקר במגזר העסקי ובשלטון המקומי. "אנו עדים למהפכה שקטה, של כניסת ערכים סביבתיים לתהליכי קבלת החלטות במגזרים אלה. עם זאת, הדרך עוד ארוכה עד לשינוי גם במדיניותה של הממשלה לכיוונים של קיימות ושל מניעת איומים חדשים לסביבה ולבריאות הציבור". 

מועמדות אפשר להעביר לכתובת מייל זו - naor@sviva.net עד ל-1/2/11 על פי הקטגוריות השונות: הגלובוס הירוק - להישג בולט ומשמעותי במיוחד לסביבה בישראל; הגלובוס השחור - ציון גנאי לפרויקט או לגוף שפוגעים באופן מיוחד בבריאות הציבור ובסביבה; גלובוס ירוק "מקומי" - לארגון מקומי או מאבק סביבתי שהגיע השנה להישגים בולטים במיוחד; פעיל/ה סביבתי מתנדב/ת - לפעיל/ה שבלט/ה השנה בהישגים בקידום הסביבה; ירוק בעיר -  על תרומה ייחודית לאיכות הסביבה והחיים בעיר; יוזמה עסקית ירוקה - לחברה המשלבת נושאי סביבה בליבה העסקית שלה; חינוך סביבתי: על מיזם מוביל או הישג פורץ דרך בחינוך הסביבתי; אישיות ציבורית -על פעילות משמעותית ומחויבות לסביבה לאורך זמן.

גם פרס פראט הניתן לעיתונאים ואנשי תקשורת על סיקור עיתונאי מצטיין בנושאי סביבה וחברה יוצא לדרך. הפרס ניתן זו השנה התשיעית ברציפות ביוזמת מרכז השל– מכון ישראלי לחשיבה ומנהיגות סביבתית וקרן פראט. לדברי המארגנים, מטרת הפרס היא לעורר מודעות בקרב התקשורת והציבור הישראלי לסוגיות הסביבתיות בישראל על הקשריהן החברתיים, הכלכליים, התרבותיים והערכיים. בפרס זכו בעבראיש מעריב אביב לביא, ח"כ ניצן הורוביץ ועזריה אלון.

ניתן להגיש מועמדות על עשייה עיתונאית מצטיינת בנושאים סביבתיים-חברתיים בקטגוריות הבאות: תקשורת ארצית (אלקטרונית וכתובה), רדיו וטלוויזיה, תקשורת מקומית ותקשורת עצמאית. המועד האחרון להגשת מועמדות – 17/2/11. פרטים נוספים באתר.

לכתבה באתר nrg
Comments