מי יזכה השנה בגלובוס הירוק?

פורסם: 13 במרץ 2012, 8:30 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 13 במרץ 2012, 8:31 ]

ארגון חיים וסביבה מזמין את הציבור להמליץ על ארגונים, מוסדות או מתנדבים שפעלו השנה באופן יוצא דופן למען הסביבה

nrg מעריב | 12/3/2012 10:48
 
תגיות: הגלובוס הירוק

בשנת 2006 הייתה זו הקואליציה למען בת-גלים אשר רשמה לעצה הישג מרשים כאשר הביאה לביטול תוכניות בניית המרינה בחוף בת-גלים, ב-2007 קיבל יוסף תמיר פרס מפעל חיים, ב-2009 היו אלה הארגון הסביבתי "אחל"ה", שהוביל את המאבק לטיהור אדמות תע"ש והפורום לקידום חוק אוויר נקי בישראל ציון לשבח, וב-2010 "סיירת פלמחים" שהצליחה למנוע את הבנייה בחוף קיבלו את הפרס. מי יזכה לקבל השנה את פרס הגלובוס הירוק?

פרס הגלובוס הירוק 2011
פרס הגלובוס הירוק 2010
פרס הגלובוס הירוק 2009
פרס הגלובוס הירוק 2008
פרס הגלובוס הירוק 2007
פרס הגלובוס הירוק 2006
  
הגלובוס הירוק. אולי לפעילים מחוף בצת?
הגלובוס הירוק. אולי לפעילים מחוף בצת? 
גם השנה מזמין ארגון "חיים וסביבה", ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, את הציבור להציע מועמדים לאותות המרכזיים: הגלובוס הירוק, אות על תרומה משמעותית לסביבה בישראל והגלובוס השחור, ציון גנאי לפרויקט או גוף שפגע בסביבה באופן מיוחד השנה.

"סדר יום ציבורי סביבתי הוא כיום צורך הכרחי ולא מותרות, כפי שהיה נהוג לחשוב בעבר", אמר מנכ"ל הארגון, נאור ירושלמי. "התעלמות משיקולים סביבתיים משפיעה כמעט על כל היבטי החיים שלנו, מבריאות ועד תחבורה ציבורית, מקורת גג ועד הבילוי על חוף הים. זו בדיוק הסיבה שפעם בשנה אנו מוקירים את אותם אישים וגופים המצטיינים בהגנה על האינטרס הציבורי ועל משאבי הטבע השייכים לכולנו".

לראשונה יחולקו השנה פרסים בשתי קטגוריות חדשות: עיצוב ירוק, על שילוב ערכים סביבתיים בעיצוב אומנותי או תעשייתי ומזון מקיים, על מזון מקומי, בריא וסביבתי. זאת לצד הקטגוריות הוותיקות: גלובוס ירוק מקומי (לארגון או מאבק סביבתי מקומי שהגיע להישגים בולטים השנה), מתנדב סביבתי (לפעיל שבלט השנה בהישגיו בקידום הסביבה), ירוק בעיר (תרומה ייחודית לסביבה בעיר), יוזמה עסקית ירוקה (לחברה המשלבת נושאי סביבה בליבה העסקית שלה) וגלובוס ירוק בחינוך (על מיזם פורץ דרך בחינוך הסביבתי).

המועד האחרון להגשת מועמדויות לתחרות הוא 18.3.2012. מועמדויות מתקבלות במייל globus@sviva.net. ניתן להצביע ולהשפיע בין היתר בעמוד הפייסבוק של "חיים וסביבה".

לכתבה באתר nrg
Comments