מחאת גרינפיס בבניין מיקרוסופט: מנקים החלונות

פורסם: 6 ביוני 2012, 9:48 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 6 ביוני 2012, 9:49 ]

פעילי הארגון טיפסו על בניין מיקרוסופט וניקו את חלונות החברה, כמחאה על השימוש באנרגיה מזהמת להזנת חוות השרתים שלה. מיקרוסופט: בשלוש השנים האחרונות צומצמה ב-50% צריכת האנרגיה

מאת יוגב אטיאס, 5/6/2012
 
תגיות: גרינפיס, מיקרוסופט, אנרגיה חדשה
 
צלם: יוגב אטיאס; עורך: ניר וקסמן

מנקים את החלונות: פעילי גרינפיס טיפסו הבוקר (ג') על הבניין חברת מיקרוסופט בהרצליה, וניקו את חלונות הזכוכית הענקיים של החברה, במסגרת המחאה הכלל עולמית נגד החברה הבוחרת בפחם כמקור אנרגיה מרכזי עבור השרתים שלה.

"פייסבוק גוגל ויאהו כבר הוכיחו שניתן וצריך להחליף את השימוש המזהם באנרגיות פוסיליות ולעבור לשימוש באנרגיות מתחדשות", אמרה הילה קרופסקי, מנהלת קמפיין האנרגיה של גרינפיס. "עכשיו הגיע תורה של מיקרוסופט להתחייב להזין את חוות השרתים שלה באנרגיה מתחדשת".

קרופסקי הוסיפה: "כלקוחות שנהנים מדי יום מהטכנולוגיות החדשות ומהתרומה של מיקרוסופט לאיכות הסביבה, אנו מצפים ממנה להפסיק להזין את טכנולוגית העתיד באנרגיה מיושנת, מזהמת ומסוכנת מהמאה ה-19".

ממיקרוסופט ישראל נמסר: "מיקרוסופט מחויבת לשמירה על הסביבה ומשקיעה כל מאמץ לצמצום צריכת האנרגיה בכל עסקיה. בשלוש השנים האחרונות צומצמה ב-50% צריכת האנרגיה בחוות השרתים החדשות של החברה".

גרינפיס נגד מיקרוסופט ואפל: הכי מזהמות ברשת

כזכור, דוח גרינפיס המכונה "עד כמה נקי הענן שלך?" חשף תמונה עדכנית ומורחבת על בחירות האנרגיה של כמה מחברות המחשבים הגדולות בעולם. הדוח מציג את הפער הגודל בין חברות שעושות שימוש באנרגיה נקייה ובין אלו שעדיין משתמשות באנרגיה מזהמת, להפעלת שרתי הנתונים שלהן.

הדוח סוקר 14 חברות מחשבים ואת שרשראות אספקת החשמל שלהן, הכוללת למעלה מ-80 מרכזי נתונים, בהתבסס על רכיבים מרכזיים הנדרשים להקמת שרת נתונים נקי. על פי ממצאי הדוח, בין המזהמות הגדולות: אפל, מיקרוסופט ואמזון.


עוד על הפעילויות המבצעיות של גרינפיס:

בגרינפיס רוקדים נגד הרס יערות הגשם
צפו: פעילי גרינפיס משתלטים על כיכר טרפלגר
גרינפיס בבניין עזריאלי: לעצור ניסוי פצלי השמן
פעילי גרינפיס ניסו לשלם דוח באמצעות פסולת

לכתבה באתר nrg

 
Comments