המצטיינים בסביבה: מרכז השל, עמותת ארץ כרמל ואינטל

פורסם: 14 בנוב׳ 2011, 5:54 על ידי: Sustainability Org

פרס השר להגנת הסביבה למצוינות סביבתית יחולק השנה גם לאתי אלטמן, לראש מועצת שער הנגב, למובלי תוכנית מנהיגות ירוקה ברהט ולמועצה האזורית משגב

nrg מעריב | 13/11/2011 11:28
תגיות: חיים בירוק,המשרד להגנת הסביבה
 
המשרד להגנת הסביבה פרסם הבוקר (א') את שמות הזוכים בפרס השר למצוינות סביבתית. הזוכים: נאדר אלאפיניש ואיה רימון, המובילים תכנית מנהיגות סביבתית צעירה בישוב רהט; אלון שוסטר, ראש המועצה אזורית שער הנגב; אשת תנו לחיות לחיות אתי אלטמן; תכנית העמיתים של מרכז השל; עמותת ארץ כרמל; מועצה אזורית משגב ואינטל ישראל.

צל
צל"ש ירוק צילום: שאטרסטוק
הזוכים נבחרו מבין 70 אישים וגופים שהציגו מועמדות. הזוכים יקבלו כספי בסך 50 אלך שקל. הפרסים יחולקו בבית הנשיא בתחילת השנה הבאה. "מהפכה אמיתית תיתכן רק אם נעודד עשייה של מנהיגים ומובילי עמדה בציבור ובתעשייה", ציין השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן.

לדבריו, לכן יזם את חלוקת הפרס למצוינות סביבתית שנועד לזהות ולהבליט את ראשי המחנה, מובילים בעשייה הסביבתית בסקטורים שונים. "מתפקידנו לתמוך בהם ולעזור להם להנחיל אורח חיים מקיים לכלל הציבור", הוסיף.
הזוכים

אלון שוסטר, ראש המועצה אזורית שער הנגב: על בסיס פעילותו הנרחבת בתחום הסביבתי באזורו, כגון שיקום נחל שיקמה, הפסקת הזרמת שפכים באזור התעשייה של שדרות וקידום החינוך הסביבתי בכל יישובי המועצה.

נאדר אלאפיניש ואיה רימון, המובילים תכנית מנהיגות סביבתית צעירה בישוב רהט: הכניסו את תחום המודעות הסביבתית לאוכלוסייה בעלת מודעות נמוכה, והצליחו לחולל שינוי של ממש, המשפיע גם מעבר לפעילותם ביישוב רהט אל יישובים בדואים אחרים באזור הנגב.

אתי אלטמן: בשל פעילותה רחבת ההיקף בתחום זכויות בעלי חיים והיותה הדוברת הבולטת ביותר בתחום בישראל. פעילותה של אתי מתפרשת על שנים רבות, וכוללת מספר רב של הישגים, ביניהם הקמת עמותת "תנו לחיות לחיות".

תכנית העמיתים של מרכז השל: תוכנית הפועלת כבר עשור ומהווה את התוכנית הבכירה להכשרה סביבתית בישראל, ובוגריה מהווים כיום את חוד החנית של ההנהגה הסביבתית בישראל.

עמותת ארץ כרמל: מהווה את העמותה המובילה בישראל בתחום הפרדת הפסולת, ופעילותה מהווה נדבך חשוב ב"מהפכת הפסולת" אשר מתרחשת בימים אלו בישראל.

מועצה אזורית משגב: המועצה מובילה זה שנים רבות בתחום הסביבתי, ויזמה את "תכנית האב לקיימות" בשלטון המקומי, מודל אשר אומץ במספר רב של רשויות מקומיות אחרות.

אינטל ישראל: החברה מטמיעה עקרונות סביבתיים בכל פעולות הארגון, וללא ספק מצטיינת בתחום בישראל ובעולם.

Comments