הקוטב הצפוני: גרינפיס נגד קידוחי הנפט

נשלח 6 ביוני 2011, 1:17 על ידי Sustainability Org

הפעילים הצליחו לעכב קידוחי נפט באוקיינוס הארקטי. הארגון דרש לראות תוכנית פעולה לחירום, למקרה של אסון כמו במפרץ מקסיקו

nrg מעריב | 6/6/2011 13:50
תגיות: קידוחי נפט,הקוטב הצפוני, גרינפיס
צילום: גרינפיס
ספינת גרינפיס מול אסדת הקידוח צילום: גרינפיס

פעולה בלב ים: ביומיים האחרונים הצליחו פעילי ארגון גרינפיס לעכב קידוחי נפט בקוטב הצפוני. הפעילים הגיעו עד לרגלי אסדת הקידוח, לאב איריקסון, ואף נערכו לשהייה של עשרה ימים במקום.  הפעילים הורדו משם על ידי הצי המקומי של גרינלנד, נעצרו וכלאו בבית מעצר.


מטרת הפעילים לעכב את הקידוח על מנת שמי האוקיינוס יספיקו לקפוא ולמנוע את קידוח הנפט. מדענים טוענים כי במקרה של דליפה, המיקום המרוחק והטמפרטורות הנמוכות יגרמו למצב בלתי ניתן לשליטה אשר יגרום להרס חסר תקנה באזור יפה ומשמעותי זה.
צילום: גרינפיס
חיל הים של גרינפיס צילום: גרינפיס

הפעילים דרשו לראות את תוכנית החירום של החברה המבצעת, במקרה של אסון דליפה דומה לזה שארע במפרץ מקסיקו. "ארגון גרינפיס דורש מזה חודשים את תוכנית החירום של החברה", אמר בן איילייף, מנהל מאבק הנפט בגרינפיס העולמי. "אפילו הגענו למשרדי החברה על מנת לקבל עותק של התוכנית, אשר הינה תנאי הכרחי לפני ביצוע קידוחים מסוג זה. בקשתנו לא נענתה, לכן הגענו לאסדה עצמה, המקום שבו חייבת להימצא אותה תוכנית מדוברת". אך, מתברר שהתוכנית לא קיימת.

צילום: גרינפיס
אנשי גרינפיס בפעולה גרינפיס צילום: גרינפיס
בתגובה, החברה המבצעת את הקידוחים, קיירין אנרג'י, תובעת את גרינפיס בטענה שכל יום בו היא לא הצליחה לקדוח,  עלה לה כארבעה מיליון אירו.

לכתבה באתר nrg
Comments