הצורך בקישורים

פורסם: 18 בנוב׳ 2010, 12:15 על ידי: Sustainability Org

חבר מפלגה שווה פי 100 מסתם אזרח. כדי להשפיע על המתרחש במדינה. אין מנוס, צריך להתפקד

אביב לביא | 18/11/2010 10:48
תגיות: תמלוגי הגז

כל מאבק סביבתי-חברתי זקוק לאיש הרע שלו. אופיר אקוניס הפך לסמל בעיני הנאבקים למען העלאת חלקה של המדינה באוצרות הגז שהתגלו בים התיכון. חבר הכנסת מהליכוד קנה את מעמדו המפוקפק לפני מספר שבועות, כשניפק מופע אימים בוועדת הכלכלה שדנה בנושא.

אקוניס, יו"ר הוועדה, כינה את התומכים בהעלאה משמעותית של התמלוגים "שמאלנים פונדמנטליסטים", טען שהם מנסים לקדם כלכלה קומוניסטית והכשיר את האווירה להצעתה של הדמוקרטית הדגולה אנסטסיה מיכאלי, שדרשה לגייס את זרועות הביטחון כדי לפשפש במניעיהם. פרלמנטרים ותיקים, גם כאלה שמתנגדים להעלאת התמלוגים, הודו בסיום האירוע שזה היה אחד מימיה המביכים של כנסת ישראל.

איתמר כהן, פעיל סביבתי ובלוגר מושחז, החליט לדרוש מאקוניס תשובות. הוא שיגר אליו מכתב מפורט, עם רשימת טיעונים ושאלות ובראשו התהייה - "את מי אתה מייצג?". במקביל העביר את הטקסט לעשרות בעלי בלוגים והזמין אותם להוסיף משהו משלהם ולהצטרף לפנייה לאקוניס. התוצאה: בתוך שבוע קיבל יו"ר ועדת הכלכלה יותר מ-100 מיילים ברוח דומה.

מבין 100 הפונים, רק אחד זכה לקבל תשובה: בחור בשם עמי, שציין במייל את היותו חבר הליכוד. כמה שעות לאחר ששיגר את הפנייה אקוניס התקשר אליו. פעמיים. כל השאר לא שמעו ממנו. איתמר כהן הסיק מהניסוי הפוליטי הקטן הזה מסקנה ברורה: חבר מפלגה שווה פי 100 מסתם אזרח. כדי להשפיע על המתרחש במדינה, הוא אומר, אין מנוס, צריך להתפקד, להפעיל לחץ
מבפנים. כישורים זה חשוב, אבל קישורים זה הדבר האמיתי.

אקוניס מכחיש שהוא קשוב באופן סלקטיבי לחברי מפלגה: "אני ידוע כמי שחוזר אישית לכל אחד, אבל בתנאי שמדובר באנשים שבאמת רוצים לדעת מה אני חושב. איתמר כהן והחברים שלו כתבו עליי מניפסט מתגרה בלי לדבר איתי ולברר את העובדות. אני בכלל לא נגד העלאת התמלוגים, אבל לא ב-80%. אכן דיברתי עם עמי, שציין שהוא חבר ליכוד, כי היתה לי הרגשה שהוא באמת מעוניין להקשיב ולשמוע את עמדתי".

לכתבה באתר nrg
Comments