מעצר מהסרטים: דריל האנה נגד צינור הנפט

נשלח 2 בספט׳ 2011, 3:22 על ידי Sustainability Org

השחקנית המפורסמת ועוד כמאה פעילי סביבה נעצרו מול הבית הלבן. הם סירבו להתפנות ממשמרת מחאה נגד צינור הנפט שצפוי לקום בין קנדה לארה"ב ועלול לפגוע בסביבה

סוכנויות הידיעות | 31/8/2011 9:33
תגיות: מאבק סביבתי, צינור נפט, דריל האנה,ארצות הברית (סביבה)
צילום: איי-פי
דריל האנה נעצרה צילום: איי-פי

השחקנית האמריקאית דריל האנה נעצרה אמש (ג'), יחד עם עוד כמאה איש, אחרי שסירבו להתפנות מישיבת המחאה שלהם מול הבית הלבן בוושינגטון.

קיבלו צינור: מזייפים ציוצי טוויטר למען חברות הנפט

האנה וחבריה, פעילים למען איכות הסביבה, הפגינו מול מדשאת ביתו של ברק אובמה, על הכוונה למתוח צינור נפט מקנדה לאזור החוף מפרץ מקסיקו. לפני שנעצרה, האנה אמרה לעיתונאים שהמוחים רוצים להשתחרר

מהתלות בנפט וקוראים להשקעות באנרגיות חלופיות וידידותיות יותר לכדור הארץ. השחקנית שידועה מתפקידיה בסרטים "ספלאש" ו"וול סטריט" היא פעילת סביבה אדוקה, ובעבר כבר נעצרה מספר פעמים למען המטרה.

השלכות סביבתיות הרסניות
צינור הנפט Keystone XL, שהאנה וחבריה מתנגדים אליו, הוא פרויקט של 13 מיליארד דולר, שמטרתו כאמור להעביר נפט מקנדה לארה"ב. הוא אמור להשתרע לאורך 2,673 ק"מ מאלברטה בקנדה, דרך מונטנה, דרום דקוטה נברסקה ואוקלהומה עד טקסס.

מי שאחראי על הפרויקט היא חברת הנפט הקנדי TransCanada, אשר מציינת באתר שלה כי "הצינור ישחק תפקיד חשוב בקישור אספקה גדלה ובטוחה של נפט קנדי לשווקי הזיקוק הגדולים ביותר בארה"ב, תוך שהוא משפר באופן משמעותי את האספקה הבטוחה (של נפט) בצפון אמריקה". החברה הקנדית לא שוכחת לציין כי מדובר בפרויקט עם השלכות כלכליות חשובות נוספות – 20 אלף מקומות עבודה לבניית הצינור בארה"ב ותוספת של חמישה מיליארד דולר ממיסוי להכנסות של המדינות שבהן יעבור הצינור. 

לפרויקט הזה ישנן גם השלכות סביבתיות ואלו אינן חיוביות כלל וכלל. ארגון ידידי כדור הארץ מציין באתר שלו כי הצינור אמור להוביל את אחד ממקורות האנרגיה המזהמים ביותר שיש – נפט שמופק מחולות זפת, תערובת של חול, מים ונפט מוצק למחצה. בצינור, מסביר הארגון, תעבור מדי יום לארה"ב כמות ששווה ל-900 אלף חביות נפט לארה"ב ועלול לגרום לנזקים משמעותיים למערכות אקולוגיות, לזהם מקורות מים ולסכן את בריאות הציבור.

הייצור של נפט מחולות זפת הוא כשלעצמו בעל השלכות סביבתיות הרסניות, אולם החשש של הארגונים הסביבתיים והנושא בו הם מתמקדים במאבק שלהם בצינור הוא החשש מדליפות מהצינור. המתווה של הצינור אמור לעבור ליד מספר נהרות גדולים כמו נהר המיזורי, הילוסטון ואחרים שמהווים מקור חשוב של מי שתייה ומים לחקלאות. אם נפט מהצינור יגיע לאחד מהמקורות הללו זה עלול להיות אסון של ממש.

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
קיבלו צינור: מזייפים ציוצי טוויטר למען חברות הנפט
סביבה או אנרגיה: המאבק על חבל עדולם
Comments