הקואליציה לבריאות הציבור, הפועלת משנת 2001 למען סביבה בריאה בישראל ובמפרץ חיפה, עומדת בפני סכנת סגירה.

פורסם: 9 במאי 2013, 23:33 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 9 במאי 2013, 23:34 ]

 1/5/2013

העמותה פועלת מזה תריסר שנים, ושמה במרכז את הזכות לנשום אוויר נקי ואת סוגיית בריאות וסביבה במפרץ חיפה. העמותה רשמה הישגים מרשימים:

א.    הובילה את הקמפיין כנגד התרחבות בתי הזיקוק בחיפה, אליו הצטרפו אלפי תושבים, קמפיין הנמצא בשלביו הראשונים.

ב.     ענתה למאות פניות מהציבור הרחב ומכלי התקשורת, למען קבלת מידע מקצועי ואמין בנושאים שונים של סביבה ובריאות במרחב הציבורי, בבית ובמקומות העבודה.  

ג.      כתבה דוחות וניירות עמדה שתרמו להבנת הקשר שבין סביבה ותחלואה, והיוו בסיס לשינוי בקרב מקבלי החלטות, תקשורת וציבור רחב.

ד.     היוותה קול מקצועי וחשוב של החברה האזרחית הסביבתית בישראל בכל הקשור לזיהום אוויר ולחשיפה לכימיקלים מסוכנים בכל דרך חשיפה.

ה.    הדריכה וליוותה עשרות סטודנטים לתארים שונים ובכך תרמה לחיזוק הקשרים בין הקהילה לבין האקדמיה.

 

לצערנו, כל אלה לא גרמו למשבר הפילנתרופיה לפסוח עלינו. בשנה האחרונה גיוס הכספים מקרנות היה קשה מאוד עד בלתי אפשרי, ואילו גיוס כספים מהציבור הישראלי לא הניב פירות רבים. בתחרות העזה בין עשרות ארגוני סביבה וקרנות המצמצמות את פעילותן בישראל – אנו נאלץ לסיים את הפעילות בחודש הקרוב אם לא יימצאו כספים להמשך פעילותינו.

כעת, העמותה פונה אל הציבור הישראלי, שלמענו אנו פועלים ואותו מייצגים באין ספור פורומים – הושיטו לנו יד ותרמו למען המשך פעילות העמותה. העמותה מתנהלת עם צוות מצומצם ומחויב עד מאוד, עם שכר הוגן ושווה ביחס למקובל בעמותות ובחיסכון רב. כולנו, הצוות והוועד המנהל, מעוניינים להמשיך ולתרום לחברה בה אנו חיים.

 

אנו מודים לכל שותפינו לאורך השנים, לכל מי שתרם ולקח חלק בקידום הסביבה והבריאות של כולנו. תודה מיוחדת לכם, אנשי התקשורת, שהייתם לנו קול נאמן ומסור. 


לפרטים נוספים: רונית פיסו, 054-4750614, 077-4140212

ronit@phc.org.il

www.phc.org.il

נוסח הפניה באתר הקואליציה לבריאות הציבורComments