פרס קרן אנר לינד האירופי לקידום הסביבה והשלום במזרח התיכון

פורסם: 6 בספט׳ 2010, 7:48 על ידי: Sustainability Org

השנה זכה בפרס הראשון ארגון ידיד כדור הארץ המשותף לתושבי ירדן, הרשות הפלסטית וישראל בשל פועלם במשותף לשמירה על איכות הסביבה באזור

05/09/2010 מרלן-אביבה גרינפטר - אפוק טיימס

נהר הירדן
הירדן, נהר הזורם בירדן, ברשות הפלסטינית ובישראל, דוגמה לשימור הדורש שיתוף פעולה אזורי – צילום: אפוק טיימס
פרס קרן אנה לינד לדיאלוג במזרח התיכון של האיחוד האירופי הוענק לאחרונה לארגון "ידידי כדור הארץ מזרח תיכון", ארגון סביבה המשותף לתושבים מפלסטין, מירדן ומישראל. השנה הפרס הוא בנושא "דיאלוג בין תרבויות לקיימות אקולוגית", והייחוד שלו בכך שהענקתו נקבעה בהצבעה של 3000 חברי הרשת אזורית של קרן אנה לינד, ארגון החברה האזרחית הפועל ב-43מדינות הים התיכון.

הפרס השני הוענק לארגון סביבה מזרח אירופי הנקרא "מרכז ומזרח אירופה" הפועל ב-16 מדינות שונות. את הפרס השלישי העניקה הקרן לארגון מספרד בשם קרן התרבות האסלמית, המקדם דיאלוג אירופאי-איסלמי. הפרס הרביעי ניתן לארגון יווני "משרד המידע הים תיכוני לסביבה, תרבו ופיתוח בר קיימא. במקום החמישי זכה ארגון יווני נוסף ניקוס קרעזוג'לוס (Nikos Chrysogelos), אזרחים למען פיתוח בר קיימא דיאלוג בין תרבותי וחינוך.

דוגמה מעוררת השראה

בסיום טקס הענקת הפרס יצאו בהודעה משותפת שלושת המנהלים השותפים האזורים: מונקט מהיאר (Munqeth Mehyar) מנהל שותף מטעם ירדן, נאדר קטיב (Nader Khateeb) מנהל שותף המייצג את הרשות הפלסטינית וגדעון ברומברג, המנהל השותף הישראלי. בהודעה נאמר: "ארגון איכות הסביבה לשלום" שלנו מתמקד דווקא באופי התלות ההדדית של האזור שלנו, בחלוקת המשאבים הטבעייםוהמשאבים התרבותיים. בכך הצליח הארגון ליצור פלטפורמה לדיאלוג שמאוד נחוצה באזור שלנו".

קלארט אנרדו ( Andreu Claret), המנהל בפועל של קרן אנה לינד אמר: הזכייה השנה של הארגון "ידידי כדור הארץ המזרח התיכון", היא דוגמה מעוררת השראה כיצד פעולה בין-תרבותית יכולה לטפל בבעיות העיקריות של זמננו. הפעילים השותפים של ארגון חוץ פרלמנטרי מירדן, מהאזור הפלסטיני ומישראל, כמו "ידידי כדור הארץ המזרח התיכון" הם בעמדה ייחודית ממנה יכולים לקדם את היציבות החברתית והסביבתית, כמו גם לקדם תרבות של שלום ברמת לא שלטונית ".

הפרס ניתן לראשונה בשנת 2006 על ידי קרן אנה לינד בשותף עם קרן המזרח התיכון, ומאז חמש פעמים זכו בו יחידים וארגונים שפעלו למען דיאלוג בתחומי השיח הבין דתי, האומנות, ההבנה ההדדית וקידום השלום.

לכתבה באפוק טיימס
Comments