כך תסייעו להציל אוכלוסיית חיות בסכנה

פורסם: 1 ביולי 2012, 8:03 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 1 ביולי 2012, 8:04 ]
ליאת זנד - 09:47 01/07/12
אפליקציה להצלת הצבים / מתוך: צילום מסך אתר
 0
 
 0

המעשה האזרחי שאעשה כאן הוא קטן. קטן יחסית בהשוואה למחזות האימה של מפגינים שבורי גפיים, למירי רגב ומיכאל בן ארי במליאת הכנס, לחרמות ונידויים שרצים כאן על ימין ועל שמאל. הפעם אכתוב על צבה - נקבת הצב.

הצבה עולה באישון לילות הקיץ להטיל ולהטמין את ביציה בחוף. אחרי שמטמינה הצבה את ביציה היא שבה לים... אלא אם יש שם ג'יפ שנוסע קרוב מדי למים. כאן נכנס לסיפורנו התמים הגורם האנושי, לכאורה - זה שמשתולל על חוף היום באופנועים, טרקטורונים וג'יפים, זה שהסביבה לא נוגעת לו וההשתוללות שלו היא מטרה בפני עצמה, וימות העולם. גם אם יפגע באדם על החוף, נניח, זה לא כל כך נורא. זה הרי ייגמר במעט עבודות שירות, אם בכלל.

ברשות הטבע והגנים עורכים בשבתות האחרונות מבצעי אכיפה לפורעי החוק ודורסי הצבים, ומעלים לאתר שלהם את שלל סוף השבוע. המספרים גבוהים: אם בסוף שבוע אחד הם תופסים 80-90 משתוללים כאלה, דמיינו כמה הם לא תופסים.

לא צריך להיות מחבק עצים יפה נפש כדי להזדעזע מהתמונה שעלתה בדף 'סטטוסים מצייצים' בפייסבוק - תמונתו של כפיר אלפסי שמציגה באופן גרפי וחד משמעי את הסיבה לכל הקמפיין של רשות הטבע והגנים. הסטטוס זכה ביותר מ-1,690 לייקים, למעלה מ-1,000 שיתופים וכמעט 220 תגובות, כשהגולשים לא נותרו אדישים לחדלון המקומם שפגע ביצור חי.

מקור: סטטוסים מצייצים

צבה דרוסה

ברשות הטבע והגנים הקימו אפליקציה שמבקשת מכם להיות "מלשנים" שלה ולהיעזר בסמארטפון שלכם כדי לצלם ולתעד רכבים שנוסעים על קו החוף בכלל - הם מבטיחים לעשות כבר את השאר. זה לא שנעודד אתכם להיות שטינקרים בשום סיטואציה אחרת אבל במקרה הזה דווקא כן – חוץ מזה שחבל לנו על אוכלוסיית צבי הים, אנחנו יודעים שהיום זה צב ומחר זה ילד ובכלל, אנחנו נוקיע כל מי שגוזל מאיתנו את חוף הים ועוד בברוטאליות.

 
Comments