ויראלי // טוב לב זה מושך: סרטון הברווזים שמשרת את הפוליטיקאים בעולם

פורסם: 24 בדצמ׳ 2014, 8:29 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 24 בדצמ׳ 2014, 8:30 ]

הסרטון שהופץ בפייסבוק לפני כשבועיים, בו מתועדים אנשים ברחבי העולם המסייעים לברווזים במצבים מסוכנים, מוכיח שבני אדם יכולים גם אחרת

  מאת דודו פוגל, 11/12/2014

  התפתחותן של הרשתות החברתיות נתנו במה לארגונים בעלי תקציבים נמוכים להנגיש את האגנ'דה שלהם לקהל של מאות מיליוני אנשים, מבלי להוציא פרוטה.

  ארגוני בעלי חיים, שמהווים חלק גדול מארגונים אלה, מנסים לשקף בפני הציבור את מצבם העגום של בעלי החיים בעולם המתפתח בקצב מסחרר שמסב נזק בלתי הפיך לטבע ושחלקיו הגדולים הולכים ונכחדים. הכלים החזקים ביותר שעומדים לרשות ארגונים אלה הם סרטוני זוועה שחושפים בפנינו את חוסר הישע של בעלי החיים, שאין בכוחם להגן על עצמם מבני האדם האכזריים, שרואים בהם משאב שעומד לרשותם ותו לא.

  מנגד ישנם גם סרטונים מזן אחר שמצליחים להסב את תשומת לב הגולשים מבלי לחשוף אותם לאותם מעשי זוועה.

  דוגמא לכך הוא הסרטון שהופץ בפייסבוק לפני כשבועיים, שמוכיח שבני אדם יכולים גם אחרת. סרטון בן כ-3 דקות, שהוא מעין קולאז' המורכב ממספר סרטוני רשת בהם מתועדים אנשים שונים ברחבי העולם המסייעים לברווזים ולאפרוחיהם במצבים מסוכנים אליהם נקלעו. סרטון כביכול "סטנדרטי" בנוף האינטרנטי אבל כזה שצבר קרוב ל-93 מיליון צפיות בפחות משבועיים והמספר ממשיך לגדול מיום ליום.

  לאלה שבטוחים שזה עוד סרטון בע"ח חמוד, מחכה הפתעה כאשר בסופו מתגלה המטרה האמתית של האחראים עליו - ארגון בשם "Animals Australia" שמנסה לשכנע את מפלגת הלייבור של מחוז ויקטוריה שבאוסטרליה לשנות את מדיניותם בנוגע לציד עופות בר ובתקווה להביא לחקיקה האוסרת אותה לחלוטין.

  באמצעות המסר של הסרטון, שמראה כיצד אנשים לעיתים מוכנים לסכן עצמם כדי להציל בעלי חיים, ניסו בארגון להראות לפוליטיקאים כי תמיכה בזכויות בע"ח יכולה להרחיב את מעגל התומכים שלהם.

  כעת נראה שהפופולאריות הבינלאומית העצומה שלה זכה הסרטון, הפכה את המסר החיובי שלו למסר אוניברסלי המיועד לא רק לפוליטיקאים המקומיים של מחוז ויקטוריה שבאוסטרליה אלא ככזה המיועד לכלל הפוליטיקאים של העולם.


  האייטם בטור זה הנו חלק מסקירת  Spot'it מבית מקאן תל-אביב- כל מה שחם ומעורר השראה, נקודה.

  הכותב הוא מנהל זרוע המחקר והייעוץ של מחלקת האסטרטגיה במשרד הפרסום מקאן תל-אביב.


  Comments