תל אביבים ניקו את שד' רוטשילד מבדלי סיגריות

פורסם: 7 בנוב׳ 2010, 1:14 על ידי: Sustainability Org
העוברים ושבים בשדרה המפורסמת הופתעו לפגוש במתנדבים, שהעניקו להם פרח עבור כל בדל סיגריה שאספו. יוזמי הפעילות: "הבדלים מהוים את מקור הלכלוך מספר אחת"
מישל דור, 5/11/2010

העוברים ושבים בשדרות רוטשילד, סייעו לנקות היום (ו') את השדרה מבדלי סיגריות וקיבלו פרח בתמורה לכל בדל שאספו. את הפעילות ערכו מתנדבי עמותת ארץ ללא בדל, הפועלת למען סביבה נקייה מבדלי סיגריות.


צפו בסרטון


על פי הערכות העמותה, בישראל לבד מושלכים מדי שנה, מחוץ לפחים, כ-6 מיליארד בדלי סיגריות. לדברי חנן שטיינגרט ממייסדי העמותה, מדובר במקור הלכלוך הנפוץ ביותר בישראל ובעולם, ואחד מגורמי שריפות היער המסוכנים והבולטים ביותר.

 

"הפעילות נערכה במטרה לעודד את הציבור לנקות את הסביבה הקרובה אליו ולהסביר על הנזקים הסביבתיים של בדלי הסיגריות, שמהווים כיום את מקור הלכלוך מספר אחת בישראל ובעולם", הסביר שטיינגרט. "הפרחים חולקו כאקט סימבולי שקורא לייפות את המקומות הציבוריים ולהחליף את הלכלוך בסביבה נקייה וירוקה".

 

"באמצעות העלאת המודעות לנזקי לכלוך הבדלים, יש לנו יכולת אמיתית להשפיע על שכיחות הגורם המזהם הראשי במדינה ומכאן על כמות הלכלוך ברחובות, בחופים וביערות. מעשנים שדיברנו איתם טוענים שלאחר שלמדו על היקף ועל נזקי לכלוך בדלי הסיגריות, הם הפסיקו להשליך את הבדלים", הוסיף שטיינגרט.

 

הפעילות התקיימה לקראת יום הניקיון הבינלאומי, שתקיים קק"ל בשבוע הבא.


לכתבה באתר ynet


Comments