"אורח החיים המערבי יביא לקטסטרופה של שינויי אקלים"

נשלח 11 באפר׳ 2014, 12:19 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 11 באפר׳ 2014, 12:20 ]

ראש הכנסיה האנגליקנית לשעבר, רואן וויליאמס, תקף בחריפות את מדינות המערב והאשים אותן באחריות להתחממות הגלובלית, על רקע הצפות ענק שפקדו את בריטניה; "למעשים שלנו יש השלכות שמאיימות באופן עמוק על רבים מהאזורים העניים ביותר בעולם"

מאת סוכנויות הידיעות, 30/3/2014

"אורח החיים המערבי דוחף את הסביבה לעבר אסון. מדינות עשירות ומתועשות תרמו באופן ברור לרוב זיהום האוויר באטמוספירה. הן סגנון החיים הנוכחי שלנו והן ההיסטוריה התעשייתית שהעניקה לנו כל כך הרבה אפשרויות, הם האחראים לכך שהסביבה שבה אנחנו חיים נדחקת לעבר קטסטרופה". כך כתב בסוף השבוע רואן וויליאמס, לשעבר הארכיבישוף של קנטרברי, הנחשב לאחת הדמויות הציבוריות המשפיעות בבריטניה.

וויליאמס, שפרש מתפקידו כראש הכנסיה האנגליקנית לפני כשנה, האשים את אורח החיים המערבי כגורם לשינויי האקלים בעולם. התקפותיו מגיעות בעקבות הסערות הקשות שפקדו את בריטניה בחורף האחרון, אשר גרמו להרס רחב היקף בחלקים מסוימים במדינה. "במשך שנים שמענו את התחזיות לפיהן שריפה בלתי מבוקרת של דלק מאובן תוביל להתחממות מואצת של כדור הארץ. מה שמתרחש עכשיו מאשש שהתחזיות האלה מתגשמות. למעשים שלנו יש השלכות שמאיימות באופן עמוק על רבים מהאזורים העניים ביותר בעולם", כתב וויליאמס ב"דיילי טלגרף".

התערבותו של וויליאמס בויכוח על ההתחממות הגלובלית מגיעה שעה שהועדה הבינלאומית לשינוי אקלים (IPCC) תפרסם מחר (שני) דו"ח שיצביע על כך שאפריקה היא היבשת שתסבול הכי הרבה מבצורות בעתיד. וויליאמס, העומד כיום בראש ארגון הסיוע ההומינטרי כריסטיאן אייד (Christian Aid), אמר כי הדו"ח "מציב את הבעיות המקומיות של בריטניה בהקשר גלובלי מטריד", אם כי ארצו יוצאת בזול ביחס לאזורים אחרים בעולם.

"בעוד שהכאוס שנוצר מההצפות במדינה אולי גרם להלם בקרב רבים", מדינות אחרות בעולם המתפתח כמו בנגלדש וקניה הן בין אלה שסבלו מקטסטרופות חמורות הרבה יותר במשך שנים רבות, כתוצאה משינויי האקלים, לפי וויליאמס.

הצפות באנגליה בשבוע שעבר
הצפות באנגליה
צילום: אי-אף-פי
Comments