אבסורד חברות הביטוח: אדישות לזיהום האוויר

פורסם: 12 בינו׳ 2012, 7:32 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 12 בינו׳ 2012, 7:33 ]
נזקי ההתחממות הגלובלית וזיהום האוויר עולים לחברות הביטוח הרבה מאד כסף, ובכל זאת הן שותקות. אולי בגלל שהן מבטחות חברות נפט ופחם וצריכות לטעון בבתי המשפט שהן לא מזהמות
סוכנויות הידיעות, 12/1/2012

בענף הביטוח מודאגים מאד מאיום ההתחממות הגלובלית - כשמזג אוויר קיצוני גורם לנזקים, המבטחים משלמים. ביטוי לחששות אלה נשמעו לאחרונה בדבריו של המפקח על הביטוח במדינת קליפורניה, דייב ג'ונס, שאמר: "שינוי האקלים הוא איום ברור על כולנו, אבל הוא מהווה איום פיננסי הולך וגדל על ענף הביטוח...".

 

במצב שכזה, היה אפשר לצפות שחברות הביטוח יהיו בין הקולות הבולטים בארצות הברית הקוראים לרגולציה של פליטת גזי החממה, או ישקיעו בפרוייקטים הקשורים לעניין, אך זהו לא המצב. "מפתיע לראות זאת, משום שהם מפסידות כל-כך הרבה בעקבות שינוי האקלים", אמרה לאתר GreenBiz שארלן לוריג, מנהלת בתוכנית הביטוח ב-Ceres, קואליציה ללא מטרת רווח של משקיעים וקבוצות של איכות סביבה. עם זאת, היא מציינת כי ביטוח הוא ענף שמרני.

 

לדבריה, "נושא האקלים הוא נושא פוליטי מאוד בארצות הברית. למה להסתכן ולהתחיל להפיץ מסרים בנושא שצרכנים רבים מאוד מבולבלים באשר אליו, ולעתים אפילו עוינים כלפיו?". אך חברות כמו נייק וסטארבקס עושות בדיוק את מה שחברות הביטוח נמנעות ממנו.

 

עוד סיבה לשתיקה של החברות הביטוח, היא העובדה שהן מבטחות חברות הנתבעות בנושאים הקשורים לשינויי אקלים, כמו חברות להפקת נפט ופחם, ויהיה עליהן לטעון בבתי המשפט שהמבוטחות שלהן לא גורמות לנזקים סביבתיים.

 

חברות הביטוח האמריקאיות לא נעדרות לחלוטין מהדיון בנושא, אך לרוב הן מתרכזות באינטרסים הצרים שלהן, כמו בקשה מהממשלה הפדרלית לבטח את עצמן נגד אסונות טבע. חברות הביטוח האירופאיות, כמו Swiss Re ולוידס, לעומת זאת, הזהירו פעמים רבות מסיכונים הקשורים לאקלים בשנים האחרונות.

 
Comments