כמה כסף צריך כדי להמשיך לדפוק את העובדים ולזהם את האוויר?

פורסם: 14 במרץ 2014, 12:36 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 14 במרץ 2014, 12:36 ]

אוליגרכים אמריקאים כמו התעשיינים האחים קוך מוציאים סכומי עתק כדי להבטיח שהקונגרס יהיה רפובליקאי ויאפשר להם להמשיך לזהם את הסביבה ולא לדאוג לבטיחות העובדים

מאת ניו יורק טיימס, 11/3/2014

הדמוקרטים היו פסיביים זמן רב מדי לנוכח סכומי העתק שמוציאים תאגידים, רובם בחשאי, כדי לדחוק אותם מהשלטון ולשבור את קוי המדיניות שלהם. הקול הרם ביותר במרוצים הפוליטיים השנה הוא של האחים קוך, התעשיינים שהוציאו עשרות מיליוני דולרים בקידום סיפורים כוזבים על השפעתה של רפורמת הבריאות, במטרה להחזיר את השליטה בסנאט לרפובליקאים בבחירות בנובמבר.

עכשיו מתחילים הדמוקרטים להשיב מלחמה,אמנם ללא המשאבים הכלכליים שיש לאחים קוך. בראשם ניצב הסנאטור הארי ריד, מנהיג הרוב בסנאט, שיצא לסדרת התקפות קשות נגד האחים קוך והפרסומות שלהם. ועדת הקמפיין הדמוקרטי לסנאט הקימה אתר בשם kochaddiction.com כדי להזכיר לבוחרים מה מייצגים האחים קוך, ומדוע הם גייסו 407 מיליון דולר בבחירות ב-2012.

"האחים המיליארדרים", אמר אח מהם בפרסומת שהציג הסנאטור מרק בגיץ' מאלסקה, שהיה המטרה לפרסום שלילי של האחים, "מגיעים לעיירה שלנו, מפעילים בית זיקוק עד שהוא מתמוטט ומשאירים את הבלגן". הסנטורית קיי הגן מצפון קרולינה כי קוך ובעלי בריתם פועלים למתן הטבות מס לעשירים על חשבון המעמד הבינוני.

דבריו של ריד קלעו למטרה. בנאום לא מכבר הוא ציין כי המטרה הבסיסית של האחים קוך היא לעוות את המערכת הכלכלית לטובתם ולטובת אוליגרכים אמריקאים אחרים. הם הבעלים של רשת תעשייתית המדורגת מספר 14 בין המזהמות הגדולות ביותר בארה"ב, וב-2010 הם הרוויחו בחזרה את השקעתם בקמפיין כשהרפובליקאים זכו ברוב בית הנבחרים, שהתנגד להחמרת הרגולציה להגנת הסביבה.

"הרוב הרפובליקאי פועל לשחוט את ההגנות החשובות ביותר כדי למנוע מרעלים גורמי סרטים וזיהום שגורם מחלות ומוות להיפלט לאוויר שאנחנו נושמים ולמים שאנחנו שותים", אמר ריד."ללא ההגנות הללו, האחים קוך היו מגלגלים את עלויות הבריאות לאזרחים מהמעמד הבינוני ומרפדים את כיסיהם שלהם". הוא אמר שזה "בלתי אמריקאי להמשיך להוציא על הטבות מס ובה בעת להסיר דרישות בטיחות בעבודה".

הרפובליקאים חשו להיעמד מול המצלמות ולדרוש התנצלות בשם נותני החסות שלהם, זועמים על שמישהו מעז להפריע לתעשיינים בזמן שהם רושמים המחאות. אולם ריד הבהיר כי לא ישגר שום התנצלות.

מה שהאחים קוך רוצים, והסקרים מראים שיש סיכוי רב שהם ישיגו את רצונם, הוא שהסנאט יונהג על ידי מיץ' מקונל מקנטקי – שעכשיו מכהן כמנהיג המיעוט, ומבטיח "להית המנהיג של הכוחות שייצאו להגן על הפחם" – הדלק המזהם ביותר להפקת חשמל. אין משהו שיהיה טוב יותר לאחים קוך, שהם הבעלות של קוך קרבון, חברת הפחם והסחורות, והם מוכנים להוציא כמה שצריך כדי שזה יקרה. לפחות עכשיו יש מישהו שמנסה לעמוד נגדם.
 

הסנאטור הארי ריד
הסנאטור הארי רידComments